У лютому 2023 року західні ЗМІ повідомляли, що Росія нібито перекидає ближче до українського кордону свою бойову авіацію. Українська сторона такі дані не підтверджувала.

Скептично до такої інформації ставиться й командир зенітного ракетного дивізіону С-300 Олександр. В інтерв’ю “ВВС News Україна” він наголосив, що не буває такого, що 100 літаків злітають і летять, чим дехто лякає.

“Більше літаків – більше будемо збивати. Вони не пройдуть до міст, адже ППО тепер набагато сильніша, ніж була 24 лютого. Якщо тоді вони не змогли нас пробити, то зараз у них тим паче нічого не вийде”, – запевнив боєць.

За словами Олександра, якщо РФ запустить навіть 10 літаків, після збиття перших 5 решта розвернеться й далі не полетить.

“Ймовірність того, що вони знову масово підуть проривати систему ППО і бомбардувати міста, для мене нульова. Звісно, я вже нічому не здивуюся. Але якщо вони таки полетять – ми їх просто позбиваємо”, – заявив командир зенітного ракетного дивізіону С-300.

У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що наразі українські військові не можуть збивати 6 типів ракет і реактивні снаряди РСЗВ. Навіть ЗРК Patriot та SAMP/T, поставки яких очікує Україна, не зможуть збивати усі балістичні ракети.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Харук. За його словами, Україна могла б боротись із дивізіонами ракетами “Іскандер”. Він пригадав військову операцію США проти Іраку, що окупував Кувейт у серпні 1990 року.

“Американці розгорнули справжнє полювання за пусковими установками іракських “Скадів”, які випускали балістичні ракети. Якщо Patriot не могли перехопити усіх “Скадів”, то група спеціального призначення та авіація винищували б ці пускові установки”, – зауважив Харук.

Військовий експерт підкреслив, що “Іскандери” перебувають на території Росії, але це були б законні військові дії.

Андрій Харук зазначив, що після Другої світової війни лише Німеччині вдалось повністю покрити свій східний кордон зенітно-ракетними комплексами під час Холодної війни.

Більше ніхто не спромігся. І ми зараз не зможемо, скільки б нам Patriot не надали. Їх не вистачить, щоб прикрити всю територію. Ці комплекси будуть прикривати, наприклад, ті міста, які страждають від ударів ракетами, – переконаний він.

Військовий експерт вважає, що частина території України буде залишатись незахищеною. Країни Заходу теж не зможуть створити суцільну зону прикриття.

“Нам важливі сучасні винищувачі, які спроможні перехоплювати крилаті ракети і виходити поза зони дії наших зенітно-ракетних комплексів. Балістичні ракети вони не перехоплять”, – додав Харук.

Росія завела на лінію фронту близько трьох сотень тисяч мобілізованих. Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Загалом, за даними спікера, в РФ призвали близько пів мільйона людей. Наразі тривають запеклі бої, особовий склад ворога розтягнутий по всій лінії фронту. Росія наступає на п’яти-шести напрямках, однак у росармії не вистачає боєприпасів. Наступальний імпульс РФ знижується.

“Вони наступають на п’яти-шести напрямках і за цей час ведення наступальних бойових дій з лютого місяця досягли лише тактичного рівня успіхів на окремих напрямках. Інтенсивність боїв знижено від 150 до 190 атак за добу, постачання боєприпасів знижено, і тому не досягнуто навіть результатів чи завдань, які були поставлені на оперативному рівні”, — каже Романенко.