Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що рішення уряду про заборону авіарейсів до Білорусі було продиктоване турботою про безпеку наших громадян. Така потреба виникла після посадки літака Ryanair у Мінську та затримання журналіста Романа Протасевича.

Позицію влади Шмигаль озвучив під час засідання Кабміну 26 травня, яке транслювалося на офіційному YouTube-каналі. Прем’єр наголосив, що після згаданих подій було вкрай необхідно запобігти повторенню таких інцидентів із українськими суднами.

“Не можу сьогодні не прокоментувати ситуацію, яка склалася в Білорусі. На доручення президента України уряд ухвалив протокольне рішення щодо припинення авіасполучення з Білоруссю. Це вимушене рішення, яке направлене винятково на безпеку українських громадян та української авіації. Ситуація з примусовою посадкою літака в аеропорту Мінська не залишила нам вибору”, – сказав голова уряду.

“Повітряне піратство – ключове слово, що лунало з вуст міжнародних партнерів України. І уряд оперативно запровадив всі необхідні рішення. Бачимо, що більшість наших європейських партнерів пішли аналогічним шляхом. Окреме занепокоєння викликають і причини посадки літака. Кримінальне переслідування журналістів за їх роботу неприпустиме і не має толеруватися у розвиненому світі”, – додав він.

Нагадаємо, нелегітимного президента Білорусі Олександра Лукашенка вкрай обурило рішення України про заборону рейсів до Мінська. Через це він зробив заяву, в якій натякнув на те, що нібито наша держава винна у трагедії з рейсом МН17.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.