Сполучені Штати Америки розглядають будь-які розумні варіанти для стримування агресивних дій Росії проти України або іншої держави. До того ж не з метою конфлікту, а тому, що це просто не може залишатися безкарним.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю “Радіо Свобода”. Він також назвав речі, які поставлено під загрозу в зв’язку з російською агресією проти української держави, і чи є “межі” для Вашингтона, які неможливо переступити у відносинах із Москвою.

“Я не хотів би відповідати на гіпотетичні запитання про те, що ми могли б зробити в майбутньому. Але просто скажу: коли мова заходить про спробу стримати агресію або відповісти на неї, ми розглянемо будь-який розумний варіант, тому що, як я вже говорив, ми рішуче даємо зрозуміти, що будуть наслідки в різних сферах”, – підкреслив глава Держдепу.

За нагоди він вкотре повторив, шо США прагнуть нормалізувати відносини із Росією, про що раніше відкрито заявляв Джо Байден під час розмови з Володимиром Путіним.

“Але одночасно також не менш важливо, і ми переконані в цьому, що якщо Росія продовжить необачні або агресивні дії як щодо України, так і щодо інших країн, які є нашими партнерами, то ми відповімо. Не з метою ескалації чи пошуку конфлікту, а тому, що такі дії не можуть залишатися безкарними. Вкрай зрозуміло, що наслідки будуть”, – пояснив Блінкен.

Дипломат додав, що у його країні не послуговуються таким поняттям, як “червоні лінії” за які не варто параступати.

“Тут зрозуміло одне, і це йде корінням у 2014 рік, що дві речі поставлено під загрозу в зв’язку з російською агресією проти України. Перша і найважливіша – права українського народу, його суверенітет, цілісність території, демократія. Друга і дуже важлива – принципи, які впливають зокрема й за межами України”, – зазначив він.

Держсекретар США пояснив, що ці принципи передбачають, наприклад, уявлення про те, що поняття “сфера впливу” треба було забути після Другої світової війни. І що інша країна не може просто взяти і силою змінити кордони свого демократичного сусіда, не може диктувати іншій, яку політику проводити і з ким вступати в союзи.

“Ці принципи поставлено під загрозу тут, в Україні, російськими діями. Але вони також важливі й в інших частинах світу. І якщо ми дозволимо безкарно їх порушувати, то це пошле неправильний сигнал не лише Росії, а й іншим країнам світу: що правила нічого не означають, що країни можуть поводитися так, як вони хочуть, що сила завжди права. Це може мати такі наслідки, як руйнування міжнародної системи, як конфлікт, а не співпраця. Це дуже погані потенційні наслідки, і ми докладемо всіх зусиль, щоб цей сценарій не втілився в життя”, – запевнив Блінкен.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.