Одним із напрямків ЗСУ під час контрнаступу буде Маріупольський. Залежно від задумів та розвитку ситуації воно пролягатиме на захід чи схід.

Про це повідомив військовий льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю Наталі Влащенко.

За словами військового аналітика, Маріуполь буде звільнено вже до осені 2023 року.

“Є такі натяки”, – додав експерт.

Але якщо задум буде розгорнутий трохи інакше, то все одно Маріуполь звільнять до кінця року, заявив Світан, і тоді Україна вживе всіх заходів щодо відновлення цього багатостраждального міста, у тому числі щодо відновлення справедливості.

Заступник Маріупольського міського голови Сергій Орлов заявив, що у тимчасово окупованому Росією місті Маріуполі Донецької області перебуває приблизно 150 тисяч осіб, із них 80 тисяч — громадяни України, решта — громадяни РФ, які приїхали.

“У будь-якому разі, потрібна якась робоча сила робити роботу, тому що росіяни не приїжджають, бачачи, що там обман і по грошах, і по оплатах, і по умовах. Маріупольці не погоджуються працювати на окупантів і так само бачать цей обман по грошах. Тому це єдина можливість. Звичайно, там є певний колообіг цих людей: приїжджають, не отримавши обіцяного, їдуть. Але, тим не менш, якась кількість тримається. Далі життя покаже, наскільки ці громадяни зможуть залишитися після звільнення Маріуполя українською армією”, — каже заступник Маріупольського міського голови.

Разом із цим, за даними Орлова, жителі Маріуполя поставлені в нестерпні умови й уникнути примусової незаконної паспортизації РФ неможливо. Близько 40-45 тисяч осіб “паспортизовано”, процес впирається в продуктивність окупаційної машини, що це здійснює.