Чи не найбільший страх для Кремля зараз – це втратити тимчасово окупований Херсон. Саме з цієї причини, на думку ексспівробітника СБУ, експерта Українського інституту майбутнього Івана Ступака, Росія активно стягує війська на Південь України – російські загарбники можуть піти у наступ.

Зокрема, ворог перекинув на Південь частину резервів з важливого для них Ізюмського напрямку, а також 35-ту армію, яка чинила звірства у Київській області.

На думку Ступака, росіяни самі до кінця не вірять у те, що зможуть зберегти свої позиції на Херсонщині.

“Окупанти навіть самі не впевнені, що зможуть втримати Південь. Вони вже частково з ним попрощалися”, – сказав він.

Попри це, за словами ексспівробітника СБУ, російські загарбники “накачали Південь військами”. Росія зібрала у регіоні десантно-штурмові війська, морську піхоту, щільно розмістила батальйонно-тактичні групи.

Є ймовірність, що вони спробують рухатися у якийсь наступ. Але я впевнений, що він не буде дуже вдалим. Можливо, їм вдасться захопити усього кілька десятків кілометрів фронту. Але того запалу, тієї несподіванки, яка була 24 – 25 лютого, зараз немає,– наголосив Ступак.

Політтехнолог, фахівець з антикризових кампаній Денис Богуш зазначає виданню Коментарі, що питання продовження та закінчення війни – напевно, найскладніше питання. І однозначної відповіді ніхто не знає, однак зрозуміло, які завдання поставив перед собою агресор-Путін.

“Все багато в чому залежить від Росії, – вважає експерт. – Логіки у просто захопленні українських земель немає. Як її не було у стратегії захоплення всієї України, атаці з усіх напрямків, з масованими ракетно-бомбовими ударами, так немає її і зараз, виходячи з тієї кількості військових, які вже загинули, і того, як і що намагаються росіяни захопити-утримати. На мій погляд, закінчення війни можливе, коли Путін вирішить, що виконав хоч якесь із завдань, які можна “продати” внутрішньому споживачеві”.

Одним із таких завдань, на думку Дениса Богуша, може бути захоплення Донецької та Луганської областей у їхніх адмінкордонах. Відповідні плани вже неодноразово озвучувалися представниками країни-агресора.

“Якщо росіянам це вдасться, Путін міг би сказати своєму населенню – все, громадяни, завдання “спецоперації” ми виконали, території “звільнили”, Донбас “врятували” і в такому дусі. Щоправда, після величезних втрат у районах Сєвєродонецька та Лисичанська, не схоже, щоб окупантів вдалося в найближчому майбутньому захопити навіть Донецьку область, – вважає експерт. – Та що там казати, вони навіть Луганську так не захопили в адмінкордонах!”

Друге ймовірне завдання, яке Путін міг би піднести як умовну перемогу, це анексія всього того, що вдалося захопити. “Приміром, у Херсоні, інших південних містах, які зараз знаходяться під контролем росіян (Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь), можуть провести псевдореферендуми та назвати їх Таврією, Тавридою, ще якось. Після цього приєднати до РФ. А заразом і те, що буде захоплено на той момент на Донбасі. Але й ця стратегія має недоліки, – наголошує Денис Богуш. – Правобережна частина тієї ж Херсонської області може бути відвойована ЗСУ вже цього місяця чи наступного. І що тоді Путіну “продавати” виборцю? Втім, є ймовірність, що наш наступ росіяни намагатимуться стримувати ядерний шантаж. Невипадково вони вже обстрілювали Запорізьку АЕС у підконтрольному їм Енергодарі. Не випадково з’явилися відомості, що вони замінували цю АЕС”.

На думку експерта, у противника немає сил і коштів немає, щоб за величезною лінією фронту, у різних напрямках, розпочати наступи. А після зими, вважає він, РФ не матиме сил і коштів, щоб взагалі вести війну.

“Говорити про конкретні терміни закінчення війни навряд чи є доречним, – вважає Денис Богуш. – Але є можливість заморожування конфлікту (на тих позиціях, які будуть на той момент), а це може тривати роками. Якщо, звісно, у Путіна остаточно не знесе дах – і він під будь-яким соусом не оголосить у РФ мобілізацію”.