Китайський лідер Сі Цзіньпін представив власну точку зору щодо війни в Україні та відносин Пекіна з Москвою.

Так, у великій статті, опублікованій у російських пропагандистських медіа, політик назвав криваву війну Путіна проти України “українською кризою”.

За словами Сі Цзіньпіна, його країна, базуючись на те, що відбувається, продовжує дотримуватися нібито об’єктивної та неупередженої позиції, а також усі свої зусилля спрямовує на початок мирних переговорів.

Водночас лідер Китаю наполягає на важливості дотримання всіх цілей та принципів Статуту ООН, а також Сі Цзіньпін закликав з повагою ставитись до всіх резонних занепокоєнь усіх країн у сфері безпеки та надавати підтримку зусиллям, спрямованим на мирне завершення війни в Україні.

До того ж президент Китаю зазначив, що раніше представлена китайськими дипломатами позиція щодо війни “повною мірою демонструє єдину точку зору світової спільноти щодо способів вирішення української кризи”.

Раніше у США припустили, що китайська сторона може надати Росії летальну військову допомогу для продовження агресії щодо України. 

Водночас головним пунктом мирного плану Китаю має бути виведення російських військ із території України, вважає секретар РНБО України Олексій Данілов.

“Формула успішної реалізації “Мирного плану” Китаю. Пункт перший і головний – капітуляція або виведення російських окупаційних військ із території України відповідно до норм міжнародного права, Статуту ООН. З метою відновлення суверенітету, незалежності і територіальної цілісності”, – написав він у понеділок у твіттері.