Національне антикорупційне бюро України виявило сліди української корупції у близько 80 країнах світу. У цих країнах відмивалися незаконно виведені гроші. Про це на міжнародному кримінально-правовому форумі заявив директор НАБУ Артем Ситник, передає сайт бюро.
«За майже 6 років нашої роботи ми зафіксували слід української корупції у близько 80 країнах світу. Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, – а це чиновники вищої ланки – вивели вкрадені в Україні кошти і надалі їх легалізували», – зазначив він.
За його словами, на сьогодні складно назвати суму незаконно виведених з України коштів, але мова йде про мільярди гривень.
Він також зазначив, що НАБУ взаємодіє з компетентними органами інших країн і одним з успішних прикладом є викриття колишнього керівника «Укравтодору» Славоміра Новака. Його звинувачують в організації злочинної групи, яка отримувала вигоду від корупції, коли він керував автодором. Крім того, за даними слідства, він підробляв медичні документи.
Також Артем Ситник заявив, що чим більше антикорупційні органи в Україні набирають обертів, то більше їм чиниться супротив.
“Єдине, що не обмежується і не зупиняється – це спроби якимось чином знищити чи зупинити антикорупційну систему в Україні. На це не можуть вплинути ні карантин, ні ковід”, – сказав він.
“Коли ми почали проводити розслідування у справах, які раніше вважалися неможливими, суттєво змінилася якість і кількість справ щодо тих суб’єктів, які можуть заплатити нормальні гонорари (адвокатам). Якщо порівняти з попередніми роками. Часто чуємо по-хорошому слова вдячності за нашу роботу саме від адвокатської спільноти. Єдине, що ми не чуємо слова вдячності від значної частини політичної еліти. Тому що якраз це найбільше їх бентежить. Змінюється влада, парламенти, але деякі речі, на жаль, не змінюються. І що більше антикорупційні органи набирають оберти – то більший супротив. Усе нові й нові способи зупинити. Бачимо підтримку міжнародних партнерів, які були поряд з Україною завжди – до Революції гідності й після. Особливо після, під час проведення реформ. Ці реформи добре розпочалися, але що далі вони заходили, то важче просувалися”, – заявив Ситник.
Він заявив про “відсутність політичної волі на реальну підтримку”.
“Після того, як ми сформували цю систему – отримали цілу низку рішень Конституційного суду, законопроєктів, які скеровані на зупинення, обмеження можливостей. Демонструється певна відсутність політичної волі на реальну підтримку антикорупційної системи. Хай там як, але вже є перші вироки. Буквально позавчора представники управління спеціальних операцій помістили в СІЗО чергового суддю, який був викритий при отриманні неправомірної вигоди. Отримав реальний строк у ВАКСі. Це та тенденція, яку суспільство чекало довго. Антикорупційний суд під величезним тиском розглядає справи. Останній приклад – вирішується питання про продовження строку досудового розслідування. І водночас за це рішення цього суддю ВРП притягує до дисциплінарної відповідальності. Настільки вже цинічно тиснуть на суддів. Є НАЗК, яке налякало одразу всіх так, що потрібно було скасовувати відповідальність за фіктивне декларування. Є система, яка отримала “добру” оцінку від нашого істеблішменту, судячи з тих рішеннях, які намагаються ухвалити в парламенті, приймаються в Конституційному суді”, – розповів директор НАБУ.