На думку президента Зеленського, Україна може отримати сигнал щодо членства в НАТО на саміті, який відбудеться наприкінці червня 2022 року. Альянс може запросити офіційний Київ до участі в заході.
Про це президент України повідомив в резиденції “Синьогора”, що на Івано-Франківщині. Там відбулась загальна нарада послів, а напередодні зустріч глав держав “Люблінського трикутника”.
Зеленський наголосив, що його сподівання щодо такого рішення НАТО – цілком серйозні. Мовиться про участь у саміті у Мадриді влітку 2022 року.
“Для нас важливо, щоби Україна там була присутні у тій чи іншій якості, а також щоби ми мали конкретну перспективу. Підкреслю, конкретну. З датами, або часовим проміжком, упродовж якого нас хочуть бачити у Альянсі”, – пояснив Зеленський.
У цей же час Зеленський заявив, що Україна хоче отримати дуже чітку часову перспективу щодо членства від НАТО у 2022 році.
“Всі ми не можемо сьогодні прийняти тезу, яка сьогодні теж дуже популярна, про ЄС через 30 років, а НАТО колись-там, через років 50. Це демотивує всіх і уповільнює. Для швидкого руху ми не маємо марнувати час на якісь другорядні речі”, – сказав президент.
За його словами, Україна прагне досягти членства в Євросоюзі у найближчі роки та отримати дуже чітку часову перспективу від НАТО.
“Дуже конкретну. Хочемо її отримати у 2022-му році”, – сказав Зеленський.
Говорячи про зовнішньополітичні цілі, Зеленський сказав, що для їх досягнення українська дипломатія має стати швидшою.
“Наразі у багатьох процесах Україна змушена наздоганяти і це неправильно”, – сказав Зеленський.
Також Президент Володимир Зеленський вважає, що українська дипломатія має позбутися “комплексу бідного родича та відчувати себе регіональним лідером.
На думку президента, це буде можливо зробити, якщо дипломати міркуватимуть амбітно.
“Потрібна амбітність думок, ідей. Треба позбутися негативного мислення”, – закликав він.
Президент, що на початку своєї промови попередив дипломатів про те, що його виступ буде не стандартним та не дипломатичним, закликав послів “позбутися фраз на кшталт “це неможливо”, “це не для нас”, і тим більше “це не нашого рівня” тощо”.
Він такого наголосив, що Україна має бути регіональним лідером.
“Не бідний родич, який щось там у когось просить, не “шоста зліва третій ряд” (на груповому фото), а драйвер процесів”, – вважає він.
За його словами, Україна прагне «якомога скоріше» розблокувати мирне врегулювання війни на Донбасі, повернути окупований Крим, вступити до ЄС «в найближчі роки» і отримати «дуже чітку часову перспективу від НАТО».
«Хочемо її отримати в 2022 році. Для досягнення цього нам потрібна друга річ – креативність. Креативність, бажання швидкого результату змушує нас чекати усі можливі шляхи задля досягнення результату. Приклад цього – декларації на підтримку європейської перспективи України, які вже підписали сім країн», – сказав Зеленський.
Зазначимо, що 16 грудня у Брюсселі генсек НАТО Єнс Столтенберг провів перемовини з президентом Зеленським. Глава України прямо запитав Столтенберга, коли Україні очікувати рішення щодо членства. Конкретного року генсек Альянсу не назвав. У цей же час Столнтенберг заявив, що вони ніколи не підуть на компроміс із Росією щодо вступу України до НАТО:
“Ми ніколи не підемо на компроміс щодо нашого права захищати своїх союзників і права всіх країн Європи, в тому числі України, вибирати свій шлях”, – заявив Столтенберг.
Генсек НАТО зазначив, що усі союзники Альянсу стурбовані тим, що військове нарощування російських збройних сил на українському кордоні продовжується. Також спостерігається агресивна риторика з боку РФ. Однак він наголосив, що усі союзники готові до дипломатичного шляху вирішення конфлікту, і зокрема до переговорів.
“Ми готові до діалогу з Росією, я маю намір закликати до проведення зустрічі Ради Росія-НАТО якомога швидше в новому році”, – сказав Столтенберг.
Генсек НАТО наголосив, що у разі нападу на Україну, Росія отримає серйозні наслідки.