Російські війська змінили плани нападу на Одесу: тепер хочуть зайти не з моря, а оточити  місто з Миколаївщини та Придністров’я.

Про це на своєму брифінгу повідомив міський голова міста Геннадій Труханов.

«За відомою нам на сьогоднішній день інформацією, якою ми володіємо, кораблі, котрі були неподалік Одеси, передислокували до району Криму.

Окреме угруповання агресора висунулося на Вознесенськ (на Миколаївщині – ред.). Таким чином, ми припускаємо, що в планах агресора взяти наше місто через Вознесенськ на Придністров’я. Таким чином, місто виявиться відрізаним і в оточенні».

Труханов припустив, що після оточення із суходолу, російські окупаційні війська можуть спрямувати десантні кораблі з моря для висадки з берега.

Мер зазначив, що збройні сили, що захищають Одесу, мають час для того, аби підготуватись. Це стало можливим завдяки героїчним зусиллям опору агресору на Миколаївщині.

За словами одеського міського голови, місцева влада уже почала формувати стратегічні запаси харчів з тривалим строком придатності, медичних препаратів та засобів гігієни в разі взяття міста в облогу. Також пан Геннадій подякував міжнародним партнерам за гуманітарну допомогу, йдеться про постачання теплих речей, харчів та ліків.

Нагадаємо, що 10 березня російський корабель-розвідник наблизився до Одеси та здійснив 5 пострілів угору в небо. Військова адміністрація міста повідомляє, що росіяни таким чином намагалися з’ясувати місце розташування українських засобів протиповітряної оборони.

Пентагон зазначає, що їхня розвідка поки не бачить підстав вважати, що росіяни здійснять десантну операцію з моря.

Щодо Миколаєва, нагадаємо, що 7 березня російських військових витіснили з Миколаївського аеропорту. Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Аеропорт наш. Вибили, влаштовуємося там зручніше. Літаки, щоправда, наразі полетіти не можуть, але аеропорт наш», – сказав він у відеозверненні у телеграм-каналі.

Миколаїв та Одеса продовжують супротив, як і інші міста України. Разом до перемоги!