Ефективність дій ООН обмежена, тому не слід очікувати оперативних рішень по Україні від Генеральної асамблеї ООН, яка зараз проходить в Нью-Йорку, проте варто зосередитися на пошуку практичних рішень для України. Таку думку у ефірі телеканалу “Дом” висловив політолог Володимир Фесенко.

“Ефективність дій Організації Об’єднаних Націй обмежена. Ми прекрасно знаємо, що, наприклад, головний орган ООН — Рада безпеки, перетворився, скоріше, на майданчик для дипломатичної пропагандистської боротьби. Це орган, який вкрай зрідка ухвалює дієві рішення. Тому що серед постійних членів, які мають право вето, є і Росія. І вона блокує дуже багато ініціатив, передусім — з українського питання. Це перше, на що потрібно зважати”, — пояснив Фесенко.

За його словами, для України ж украй важливим є збереження в міжнародному порядку питань Донбасу та Криму, акцентував політолог. Тому необхідно шукати практичні шляхи просування питання про протидію російської агресії, — наприклад, відновлення переговорів у Нормандському форматі.

“Але для нас дуже важливо, щоби тема Криму та Донбасу була в міжнародному порядку. Це завдання номер один. Не варто чекати швидких і кардинальних рішень, що — приїхали на Генасамблею, виступили, й усе, проблеми відразу розв’язалися. Ніколи так не було. Будьмо реалістами. Але нам дуже важливо, щоби не забували про наші проблеми. А ми повинні шукати практичні інструменти подальшого руху вперед. Наприклад, зараз треба виводити з глухого кута перемовини у Нормандському форматі. Тому необхідні перемовини з європейськими партнерами, з американськими партнерами. Зараз, після Кримської платформи вкрай важливо повернути кримську тему до порядку денного не лише Генеральної асамблеї ООН”, — уточнив політолог.

Експерт нагадав, що Генасамблея ООН регулярно ухвалює резолюції щодо окупованого Росією українського Криму, що викликає протидію з боку Кремля. Це дієвий інструмент у продовженні боротьби України за повернення Криму.

Додамо, що для України важливо, щоб протягом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї держави-члени провели повноцінні дебати у межах українського пункту “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України”.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, міністром закордонних справ Мальдівської Республіки Абдуллою Шахідом, передає Рубрика.

“Для України важливо, щоб протягом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї під вашим головуванням держави-члени провели повноцінні дебати у межах українського пункту “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України”, — сказав Зеленський.

Так, президент наголосив на важливості схвалення на пленарному засіданні двох резолюцій Генеральної Асамблеї, які Україна спільно з партнерами планує подати на розгляд: “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна” та “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів”.

“Ці документи є практичним інструментом із захисту прав людини на окупованій території та запобігання подальшому перетворенню Криму на військову базу з ядерною зброєю — прямій загрозі для глобальної безпеки”, — зауважив Президент України.

Зеленський також ознайомив співрозмовника з підсумками саміту Кримської платформи та акцентував увагу на тому, що досягнення кінцевої мети цієї ініціативи — повернення Криму — є шляхом до відновлення поваги до Статуту ООН.

Він наголосив, що для України ключовим пріоритетом у межах ООН залишається протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності, деокупація Донбасу й Криму.