Зазначимо, що у Нью-Йорку досі проходить 76 сесія Генасамблеї ООН і вчора, 25 вересня, слово мав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Цей виступ прокоментував постійний представник України в ООН Сергій Кислиця, назвавши виступ Лаврова сповненим блюзнірства і цинізму.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у своєму виступі на Генасамблеї ООН 25 вересня багато критикував країни Заходу й Україну.

Він висловив обурення тим, пише ТАСС, що країни Заходу проявили “дипломатичний непрофесіоналізм” – бо не визнали вибори до Думи в окупованому Криму. Це, мовляв, такі собі спроби відвернути увагу від невиконання Україною мінських домовленостей.

Ба більше, проведення Кримської платформи Лавров назвав “гарячковим” (адже “справа Криму закрита раз і назавжди”), а війну на Донбасі – традиційно “внутрішнім конфліктом” України.

«Чи не найголовніша теза виступу московського міністра Лаврова на ГА: правила – це зло, міжнародне право – це наше все…

Боротьба з «правилами» повторюється у виступі багаторазово.

Для наглядноі ілюстрації цього підходу російська делегація наплювала на встановлені Головою Генасамблеї правила щодо кількості членів делегації в залі під час виступу і демонстративно прийшла на засідання «потужною» шісткою. Дивно, що ще не в кашкетах з написом «Спутник V”. А замєстітєлю Лаврова, судячи з усього, облом ще і маску одягнути. Це ж правила, тому пішли вони.

Але делегація Палау, яка собі на горе сиділа попереду, у відповідь свої маски щільно тримала.

І дійсно, як кажуть, правила не писані… Москві», – написав на своїйсторінці у Фейсбук Кислиця.

Також він додав, що:

«Ледь не буквально, посилаючись на міжнародне право, свого часу прстпред Москви, Лавров, демонстративно палив папироску, коли на території штаб-квартири почали боротися з курінням.

І що вже говорити про міжнародне право, коли Москва зробила спробу незаконно анексувати Крим, окупувала його, а наразі продовжує збройну агресію на Сході України. Правила – ніщо, міжнародне право – все.

Якби не зашкалювання цинізму і блюзнирства, то було б варто вивчати, розбирати на тези весь цей ворох думок речника Путіна в ООН, але це реально все «пластик», якщо дивитися на цей виступ через оптику міжнародного права.

Натомість, як перелік зон боротьби із Заходом, США, ЄС, демократією і свободою, то тоді дійсно варто послухати.

Тільки не забувайте про ментальну гігієну в ході і після ознайомлення з цим дурманом…», – завершив представник ООН в Україні.