Під вигуки нардепа “ЄС” Володимира В’ятровича “ганьба” парламент не проголосував за включення до порядку денного законопроекту про відстрочку обов’язкового дубляжу фільмів українською мовою, повідомляє телеграм-канал PavlovskyNews.

Нардепи “ЄС” і “Голосу” блокували трибуну і звертали увагу на порушення регламенту, так як комітет ще не розглянув законопроект 5554. Він передбачає відстрочку на час карантину вимоги про поширення і демонстрації фільмів державною мовою. Пропонується, що обов’язковий український дубляж повинен вступити в силу через два місяці після скасування карантинних заходів, а не з липня цього року.

Переклад на українську буде стосуватися не тільки продуктів кінотеатрів і телебачення, а й інтернет-сайтів, де демонструють фільми.

За словами нардепа Софії Федини глава Комітету гуманітарної та інформаційної політики “слуга народу” Микита Потураєв направив листа до спікера Ради Дмитра Разумкова з проханням порушити регламент. Засідання комітету має пройти завтра.

Коли Разумков поставив на голосування питання скорочення термінів підготовки законопроєкту 5589 і включення законопроєкту 5554, до трибуни підійшли троє депутатів “ЄС” В’ятрович, Княжицький і Парубій і почали говорити спікеру про те, що комітет на розглядав законопроєкти і їх включення до порядку денного є порушенням регламенту, на що Разумков, підвищивши голос, попросив не вчити його регламенту: “Коли Ви 17 разів ставили на голосування, то не Вам мені розповідати про регламент”.

Ці слова деякі депутати зустріли оплесками.

Коли голосування щодо проєкту закону 5554 провалили, голова ВР заявив: “На відміну від вас, я не ставлю на повторне – без будь-якого другого, третього, п’ятнадцятого двадцять третього”.

Зазначимо, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання парламенту у вівторок, повідомляє Укрінформ.

У залі зареєструвалося 202 народних депутати.

«Пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим», – сказав Разумков.

Народні депутати у вівторок, 1 червня, планують розглянути проєкт постанови щодо вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Парламентарії також мають намір розглянути у першому читанні законопроєкти №4409 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», №5122 (та альтернативні) «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям», №5415 «Про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо врегулювання окремих питань соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Крім цього, парламентарії планують розглянути у другому читанні законопроєкти №5246 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування», №3901 «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільні дороги».