Світлана Тихановська, зробила нову заяву:

«День у день ми читаємо новини, від яких кидає в тремтіння: відключили воду в цілому районі, звільнили або відрахували за громадянську позицію, затримали за ведення телеграм-каналу. І за кожною такою дією стоїть конкретна людина, яка залишає підпис під наказом.

У його трудовій необов’язково написано «ідеолог», але він займається саме цим – працює на підтримку і захист режиму. Ідеолог може залякувати, коли йому протистоїть одна людина. Але коли проти нього виходять всі, він безсилий.

Вказівки ідеологів шкодять білорусам. Чиніть опір!

• Виходьте з провладних профспілок, БРСМ, піонерських організацій, «Білої Русі».
• Приєднуйтесь до незалежних профспілок, які захищають інтереси людей, а не ідеологів.
• Відмовляйтеся підписуватися на їх газети: «СБ України. Білорусь сьогодні», «Республіка», «Народна газета», «Прапор юності», «7 днів», «Зоря», «Зірка» та ін.
• Не беріть участі в заходах ідеологів, відмовляйтеся від поїздок на провладні зустрічі і мітинги.
• Не підкоряйтеся незаконним вказівкам. Об’єднуйтеся з однодумцями, разом це робити набагато простіше.
• оприлюдніть імена ідеологів через телеграм-канали, чати профспілок і районів – нехай пособники режиму стануть відомі всій країні.

Завдяки опору білорусів режим не зумів зібрати величезний мітинг в Мінську. Солідарність всього цеху дозволила відстояти трьох співробітників БелАЗ, яких намагалися звільнити за участь у страйку. Лікарі мінської обласної лікарні змогли захистити своїх колег від звільнення з політичних причин, заявивши, що тоді доведеться звільнити їх всіх. А у Новій Боровій мешканці повісили плакат з іменами причетних до відключення води. Всі ці дії допомагають називати ідеологів, скасовувати рішення ідеологів – а значить і нейтралізувати ідеологів.

Держава здається монолітною, поки ви готові підкорятися її спільникам, які перебувають в тіні. Але всі вони бояться вашої солідарності і розголосу їх дій. Не бійтеся говорити вголос про тих, хто робить репресії. І тоді за все ними вчинене їх імена потраплять в санкційні списки».

Також, Громадянська кампанія «Наш дім», в яку також входять правозахисники, докладно розповіла, що означають мітки і як силовики чинять із затриманими в залежності від кольору мітки.

Кольорові мітки – не нововведення останнього часу, їх уже багато років використовують в білоруських в’язницях для ранжирування ув’язнених. Також відзначимо, що відсутність мітки не означає, що затриманих не будуть бити і катувати – відомі тисячі випадків насильства, які силовики застосовували по відношенню до мирних протестуючих, ніяк їх не помітивши.

Міліція використовує колірну диференцію і маркування для того, щоб розподілити, якого роду тортурам і жорстокому поводженню піддасться та чи інша людина, в тому числі калічащим людину практикам.

Виділення певним кольором затриманого протестуючого і укладеного позначає, що стосовно цієї людини буде застосовуватися певний тип тортур або погіршення режиму утримання в місцях позбавлення волі.

Ізолятори тимчасового тримання (ІТТ, де перебувають затримані, які відбувають адміністративне покарання), СІЗО (де люди знаходяться до суду за кримінальними статтями), колонії і інші місця позбавлення волі знаходяться в підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ, тобто міліції (силовому відомству). Також співробітники МВС затримують людей на акціях протесту.

З початку серпня стало відомо про численні факти використання різних кольорів для того, щоб позначати затриманих протестувальників. Від того, яким кольором міліція позначає затриманого людини, залежить вид тортур, яким він піддається.

Відомо, що зараз використовується наступна кольорове маркування затриманих мирних протестувальників:

ЖОВТИЙ КОЛІР. Затриманий піддається тортурам і жорстокому поводженню, але його, як правило, не калічать.

ЧЕРВОНИЙ КОЛІР. Затриманий піддається тортурам, часто залишається інвалідом або наноситься серйозної шкоди здоров’ю.

ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР. Позначаються затримані з нестандартною зовнішністю (дреди, синій колір волосся, пірсинг і т.д.). Чи не піддаються тортурам і жорстокому поводженню, але над ними знущаються словесно і ображають (судячи зі свідчень потерпілих, їх теж можуть бити, але не б’ють жорстоко – The Village Білорусь).

ЧОРНИЙ КОЛІР. Люди піддаються найбільш травматичному виду тортур, в тому числі, за непідтвердженою інформацією, такого затриманого можуть вбити.

Які ще потрібні докази звірств, якщо до людей ставляться як ув’язненим в концтаборі. Можна уявити що чекає політв’язнів, таких як Марію Колесникову і інших! Тримайтеся хлопці – це побачить весь світ.