Російські загарбники продовжують штурмувати Донецьку область

Так, оборона міста-фортеці Бахмута з кожним днем стає все складнішою. Українські захисники продовжують відбивати цілодобові ворожі атаки на місто, але росіянам вдається просування на півночі та півдні від міста.

Про це в одному з інтерв’ю розповів генерал-лейтенант, військовий експерт Ігор Романенко. 

Він зазначив, що захопивши Соледар, Росія веде активні бої південніше від Бахмута, щоб зробити “кліщі”. Також росіяни будуть намагатись перерізати постачання усього необхідного для ЗСУ, але Україна вже підтягує резерви.

За словами військового експерта, схожим чином росіяни намагаються діяти й в районі Вугледара.

Такого роду намагання дій вони намагаються провести в районі Вугледара та Авдіївки й розширити це на північ. Ці дії починаються з Куп’янська й нижче до Сватового та Кремінної. На Лиманському напрямку хочуть зробити просування вперед і тепер вже не тільки з району Бахмута, а й з Вугледара, – сказав Романенко.

Генерал-лейтенант також зазначив, що українські сили оборони підсилюються та проводять контрдії, які відповідають потребам ситуації. Він також переконаний, що військове керівництво зможе своїми діями зупинити ворога та зібрати сили, щоб піти у наступ.

У той же час, ситуація у місті Сіверськ, що північніше Бахмута є не менш загрозливою.

“Ситуація непроста. Противник використовує свої резерви й поповнення, які формувались за рахунок частково мобілізованих з першої хвилі у 300 тисяч. Продовжується набір й підготовка наступної черги чисельністю 150-200 тисяч осіб”, – сказав Романенко.

Військовий експерт переконаний, що російська армія поповнила свою чисельність мобілізованими й, до прикладу, в районі Кремінної кількість окупантів вже складає близько 30 тисяч, а ще тиждень тому вони вели оборонні дії. Тепер же їхня кількість дозволяє вести контрнаступальні дії.

“У зв’язку з такою ситуацією нам потрібно зупиняти противника, знекровлювати й примушувати переходити до оборони, при наявності резервів з нашого боку”, – підсумував Ігор Романенко.

Додамо: російська армія зараз промацує оборону України по всій лінії фронту і суттєво не просувається. Про це в етері одного з телеканалів розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Поки що за всіма оцінками, вони зосередили досить велике угруповання на Луганському напрямку. Звідти, можливо, будуть якісь активні дії. Поки що вони просто промацують нашу оборону по всій лінії фронту, хочуть знайти слабке місце, щоб, найімовірніше, туди спрямувати свої сили… Поки що суттєвого просування вони не отримали. Під час наступу такою кількістю людей, звичайно, вони на якісь метри, може, навіть кілометри просуватимуться. Але це нормально, в цьому немає ніякої ані поразки нашої, ані паніки. Ну, просунуться трохи, а потім їх назад виб’ємо. Тобто будь-яка оборона, лінія фронту, вона не може бути статичною, вона весь час у якихось метрах, навіть кілометрах видозмінюється”, — сказав експерт.

Він констатував, що для серйозного наступу в армії РФ немає стільки техніки, наразі її перевага полягає в живій силі.

“Але ці люди не забезпечені тією ж самою важкою технікою. Це люди зі стрілецькою зброєю, з гранатометами ручними, з кулеметами. Тобто це така чорна піхота, ось з такою тактикою вони намагатимуться захоплювати якісь території, але кудись вони просунуться. Це ж зрозуміло, це війна. Але якогось перелому вони навряд чи можуть досягти”, — сказав Гетьман.

На думку експерта, армія РФ визначила стратегію наступу, але не визначила тактику.