Президент України Володимир Зеленський заявив, що фронт розтягнувся на понад 2,5 тисячі кілометрів, проте Збройні сили України все ж зберігають стратегічну ініціативу.

Про це він напивсав у своєму Telegram-каналі 

“Ми маємо справу з абсолютним злом. І ми не маємо іншого вибору, як йти далі. Звільняти всю нашу територію. Вибивати окупантів зі всіх наших областей.

І хоча зараз ширина нашого фронту – вже понад 2,5 тисячі кілометрів, відчувається, що стратегічна ініціатива – все-таки за нами».

Зазначимо: Україна вже значною мірою нейтралізувала здатність Росії контролювати Чорне море у північно-західній частині. Про це йдеться у огляді британської розвідки про війну в Україні за 21 червня.

У ньому нагадують, що 17 червня Україна заявила про поразку російського корабля біля острова Зміїного, метою “майже точно” став російський буксир “Рятувальник Василь Бех”, що доставляв на острів зброю і особовий склад, і це було перше успішне використання протикорабельних ракет Harpoon, що надаються західними. партнерами.

“Знищення російського корабля з місії постачання демонструє труднощі, з якими зіткнулася Росія у спробі підтримувати своїх військових, котрі окупували Зміїний”, – йдеться в огляді.

“Здібності української берегової оборони значною мірою нейтралізували здатність РФ встановити контроль над морем і розмістити сили у північно-західній частині Чорного моря. Це завадило реалізації первинного оперативного задуму російського вторгнення, що передбачало створення загрози для Одеської області з моря”, – вважають британські розвідники.