Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто приїхав до Бучі, щоб на власні очі побачити наслідки російської окупації міста.

Про це повідомляє офіційний Twitter суду.

Під час поїздки по Київщині Хан наголосив на необхідності проведення незалежного розслідування звірств у Бучі та інших населених пунктах. Він також анонсував приїзд групи судово-медичних експертів суду.

“Україна є місцем злочину. Ми перебуваємо тут, оскільки маємо раціональні підстави вважати, що тут вчиняються злочини, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду”, – заявив прокурор.

Хан разом зі своєю командою прагне відновити істинну картину подій в Україні. Запорукою цього, на його думку, повинне стати “незалежне та неупереджене” розслідування.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Звернення до Міжнародного кримінального суду 42 країн значно пришвидшило процес розслідування злочинів, вчинених в Україні російською федерацією.

Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.

За словами міністра, ініціаторами звернення до МКС через воєнні злочини росії були країни Балтії. Потім до Суду звернулася Велика Британія, партнери із Західної Європи, Канада – загалом 42 країни.

“Це прискорило процес, тому що якби не заяви цих країн-членів МКС, потрібні були ще окремі процедури для початку кримінального провадження, зокрема попередній розгляд справи суддями МКС. Завдяки зверненню країн цей процес оминули. Розслідування вже розпочалося”, – сказав Малюська.

Він повідомив, що Офіс Генпрокурора порушив тисячі кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів, усі документи та докази будуть надані МКС.

“Також Президент оголосив, що ми офіційно підтримуємо і започатковуємо ініціативу зі створення міжнародного трибуналу, який буде спеціалізуватися на злочині агресії. Цей злочин буде доводити найлегше тому, що доказів того, що рф вчинила агресію проти України, більш ніж достатньо. Власне, цей трибунал буде спрямований на топпосадовців Росії”, – зазначив міністр.

Крім того, Малюська поінформував про плани створити табір для військовополонених.