Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова в Гаазі зустрілася з прокурором Міжнародного кримінального суду і обговорила розгляд справ, пов’язаних з російською агресією проти України.

“Сьогодні була персональна зустріч з новим прокурором Міжнародного кримінального суду, який розглядає справи щодо ситуації в Україні. Він був номінований у червні цього літа, попередня прокурорка склала мандат, і тепер у нашій справі новий прокурор”, – розповіла вона в ефірі ток-шоу “Сьогодні”.

За словами генпрокурора, “треба було проговорити ситуацію, як він бачить і ми бачимо”.

“У 2015 році була постанова Верховної Ради, коли зайшла справа в Міжнародний кримінальний суд. На сьогодні пройшло 6 років. Звичайно, що мені як генеральному прокурору України дуже важливо розуміти строки, коли наші мільони людей, які постраждали від війни, сотні тисяч, які втратили домівки на окупованих територіях, тисячі родичів загиблих отримають правосуддя. Для нас всіх це болить, нам треба говорити професійно, конкретно, розуміючи всі наші подальші кроки і процесуальну стратегію. Сьогодні була дуже правдива зустріч, дуже правильна, дуже професійна зустріч”, – сказала вона.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Представниця України Оксана Золотарьова виступила на засіданні Арбітражного суду в Гаазі в справі про захоплення Росією українських кораблів. Чиновниця звинуватила Кремль у перекручуванні фактів. Повідомляє МЗС,

За словами Золотарьової, Росія на своєму виступі представила низку безпідставних тверджень. Українська представниця також заявила, що цей судовий процес виключно стосується викрадення кораблів.

У своєму виступі Оксана Золотарьова перелічила імена усіх викрадених моряків. Вона розповіла, що свідчення українців зовсім відрізняються від того, що заявляють представники російської сторони.

Представниця України заявила, що російські делегати у своєму виступі викривили картину тих подій. Крім того, Золотарьова наголосила, що зараз суд розглядає виключно один із численних конфліктів між Україною та Росією.

“Спори між Україною та Росією комплексні й багатогранні. Багато з них – дуже серйозні. Щоденно ми стаємо свідками обурливих порушень міжнародного права з боку Росії. Однак навіть для нас арешт Росією наших військових кораблів став небувалим прецедентом”,– заявила Золотарьова.

Також українська представниця додала, що дії Кремля є неповагою до українського суверенітету та міжнародного права, тому суд повинен відновити належне ставлення до законів, зокрема до Конвенції ООН з морського права, яку Росія порушила.

У той же час Україна стала дуже активно посилювати свій флот для протидії РФ в морі. Військові кораблі, ракетна зброя, а також будівництво баз ВМС. Саме таку допомогу надасть Великобританія України в рамках кредитної програми. Про це пише Українська волонтер Юрій Мисягін.

Вже найближчим часом буде розпочато будівництво двох військово-морських баз – однієї на Чорному морі, а іншої – на Азовському.

Також будуть побудовані два військово-морські порти. В першу чергу, це важливо, тому що РФ захопила нашу інфраструктуру в Криму.

А ще, вже в найближчий тиждень Україна отримає від Британії два готових кораблі!

Зокрема, це два тральщики (протимінні кораблі), які відповідають всім стандартам НАТО.

Крім того, в найближчому часі почнеться будівництво кораблів меншого класу для ВМС України.

Тобто, спочатку їх побудують в Великобританії, а потім технологію разом з виробництвом передадуть на українські верфі. А це також дозволить створити для українців нові робочі місця.