На Херсонщині почастішили перестрілки. Таким чином російські окупанти вб’ються поміж собою за розподіл територій та влади. Про це повідомив Владислав Назаров, спікер оперативного командування «Південь».

Через активні бої в низці населених пунктів Херсонської області відсутні вода, електрика, газ та ліки. Зокрема, критична ситуація у всіх населених пунктах Високопільської, Великоолександрівської, Нововоронцовської громад.

“Самі ж окупанти постійно б’ються поміж собою за розподіл територій та влади. Місцеві навіть фіксують перестрілки між різнонаціональними підрозділами окупантів. А також горе-вояки вишукують способи залишити позиції і вшитися додому”, – зазначив речник ОК “Південь”.

За його даними, зафіксовано багато постраждалих мирних жителів, а також знищених приватних та інфраструктурних об’єктів.

“Все більше фейкових заяв від місцевих колаборантів-запроданців: двовалютна зона, російське громадянство малюкам, будівництво кораблів, навчання за російськими програмами, відновлення роботи залізниці, зокрема, сполучення з Кримом. Всім цим намагаються “обробляти” населення окупанти”, – розповів Назаров

Нагадаємо, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко закликав українців їхати з області, щоб полегшити роботу Збройним силам України.

Для звільнення Херсонської області ЗСУ потрібен плацдарм.

Про це Самойленко заявив в інтерв’ю агентству “Укрінформ”.

“Для Херсона такий варіант звільнення неприйнятний, і це розуміють президент, головнокомандувач ЗСУ та міністр оборони — якщо знести місто, то навіщо його звільняти? Звичайно, є ті, хто не може виїхати через різні причини. Але всіх, хто має таку можливість, ми закликаємо залишити окуповану територію”, – заявив голова облради. – Для мене головне — зберегли максимальну кількість херсонців. І друге – полегшити роботу ЗСУ”, – сказав він.

Багато українців не бажають виїжджати з Херсонщини через Крим, щоб їх не звинуватили у зраді батьківщини. Олександр Самойленко наголосив, що звичайним громадянам нічого боятися, адже головне вижити:

“Я вважаю: якщо людина рятує своє життя і свою сім’ю, нехай їде. На моє переконання, з морального погляду ми не маємо права їх засуджувати. Я не засуджую жодної людини, яка залишається і чекає на звільнення”.