В української армії з’явився свій почерк, яким вона викреслює з нашої землі російських окупантів.

ЗСУ б’ють загарбників по лінії фронту, а також зсередини, коли наносить удари по складам боєприпасів.

Таку думку в ефірі телеканала “FreeДом” повідомив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань.

“Рашисти просто розліталися і кричали під завалами. Ми скоро повернемо нашу рідну землю. Це те, на що чекав кожен херсонець — і в окупації, і на території підконтрольної Україні”, — акцентував Сергій Хлань.

Він зазначив, що за останні дні по складам ворожих боєприпасів у Чорнобаївці ЗСУ завдали трьох ударів.

Там росіяни встановили радіолокаційні та протиповітряні системи, тому якийсь час українська армія не могла завдавати ударів. Однак зараз ВСУ має можливість діставати і абсолютно точно знищувати російських окупантів.

Також Сергій Хлань повідомив у своєму “Фейсбуці”, що у Новій Каховці мінус російський склад із боєприпасами.

“Привозили, привозили, складали, складали і ось мають собі феєрверк на ніч. У людей вилітають вікна, але вони все одно радіють, бо це означає, що ЗСУ близько”.

Пізніше у “військово-цивільній адміністрації” повідомили, що потужний вибух у Новій Каховці – це склади із селітрою – знищено тисяча тонн вибухівки. Державна агенція ТАРС повідомила, що удар ЗСУ по Новій Каховці “призвів до вибуху на складах з мінеральними добривами”.

До слова, на думку директора Департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) доктор політичних наук Ігоря Петренка, яку він висловив виданню Коментарі, Україна отримує останнім часом чимало хороших новин з полів битв.

“Нарешті, як і наполягав президент Володимир Зеленський, ми починаємо отримувати від Заходу ті види озброєнь, які нам потрібні. Це і реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, та інші далекобійні засоби та боєприпаси до них. Завдяки цьому завдаються високоточні удари по військових складах противника, по центрах прийняття рішень окупантів у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській (вчора, наприклад, “феєрверк” був у Новій Каховці), Харківській областях. Практично по всій лінії фронту. Отже, ми отримали можливість завдавати серйозних збитків агресору. Розбивати логістичні ланцюжки, які й так погано збудовані у росіян”, – пояснює експерт.

 

“По-перше, це серйозно ускладнює просування окупантів на сході (Донецька та Луганська області). Як бачимо, вони навіть кілька селищ, що залишилися на Луганщині, захопити не в змозі. По-друге, послаблює позиції агресора на півдні (Херсонська та Запорізька області)”, – зазначає Ігор Петренко.

 

“У результаті ЗСУ довелося відійти, але це – маневрена оборона. А перемоги окупантів виявилися пірровими. Вони нічого не досягли стратегічно, поклали масу своїх солдатів (яких вважають біосміттям), в’язнуть у боях. Відбувається загальна втрата боєздатності – знищуються військові, техніка тощо. У військовому сенсі захоплення тих же Сєвєродонецька і Лисичанська нічого росіянам не дало. А з політичного погляду – важливо просто відрапортувати Путіну про чергову “перемогу”. У свою чергу, найвище військово-політичне керівництво України (і президент Зеленський, і головком ЗСУ Залужний) має збалансований підхід до оборони та атаки. З упором на максимальне збереження боєздатності нашої армії. Ми діємо акуратно, точно і досить боляче для РФ”, – наголошує експерт.

Як висновок Петренко зазначає, що хороших новин буде ще більше.

“У даному контексті важливим є також посилення санкційного тиску на Росію, – упевнений Ігор Петренко. – Обговорюється сьомий пакет відповідних обмежень ЄС. Активно працює група “Макфола-Єрмака”, напрацьовуючи відповідні пропозиції. Слід обов’язково почати серйозно застосовувати вторинні санкції проти компаній та держав, які порушують існуючу санкційну політику”.