Після початку російського вторгнення на територію України окупований Крим накрив потік трупів, при цьому в регіоні активізувався рух опору війні, розповів Радіо НВ Антон Наумлюк, головний редактор видання Ґрати.

Ще на початку війни ішлося про госпіталь у Красноперекопську, який був переповнений пораненими. Антон Наумлюк розповів, що для російських військ південний напрямок і наступ із Криму був, мабуть, найвдалішим. Проте величезна кількість і жертв, і летальних жертв, і поранених надходила саме до Криму.

«Ми буквально тільки зараз починаємо якось більш-менш дізнаватися, але це величезний вал маси загиблих російських військових із 810-ї, наприклад, бригади морської піхоти Росії, яка базується у Севастополі. Ось вони теж брали участь, у нас були дані, ми отримували відомості звідти, абсолютно перевірені, точні, що понад 70 людей відмовилися брати участь у воєнних діях. Це був початок повномасштабного вторгнення, тобто це ще до валу загиблих, який потім почав іти з України. Я думаю, що зараз ситуація, можливо, іще критичніша для військових, які не хочуть брати участь у бойових діях проти України», – констатував головний редактор видання Ґрати.

Тому справді і шпиталі були, і кримських лікарів буквально з кожного великого міста відрядили у ці військові шпиталі, це все було не те щоб засекречено, складно щось засекретити в умовах Криму, півострова, де всі один одного знають і чутки поширюються дуже швидко. Проте намагалися, звичайно, не афішувати, лікарів направляли в ці госпіталі. Для поранених використовували і школи, і дитячі садки біля адміністративного кордону з Херсонською областю.

«Зараз це все якось більш-менш по суті вибудувалося, російська армія якось вибудувала свою інфраструктуру, знову ж таки проклала залізницю, довела гілку до Херсона, трохи ситуація змінилася. А ось тоді, на початку вторгнення, це все мало такий хаотичний характер», – додав Антон Наумлюк

Варто зазначити, що головник редактор видання Ґрати розповів і про партизанський рух у Криму. А саме, про митця з Євпаторії, який намагався підпалити будівлю адміністрації, записував антивоєнні ролики, узагалі зробив це, антивоєнні акції. І ось у Пушкіному, та ще кілька людей, яких штрафували за те, що вони виходили мітингувати.