В НАТО до липня повинні закінчити розробку проєкту гарантій безпеки для України, щоб на саміті у Вільнюсі союзники могли обговорити їх. 

Про це повідомив прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак в інтерв’ю Bloomberg. 

Британський лідер підтримав бажання України стати членом НАТО. Проте він наголосив, що альянс повинен розробити гарантії безпеки для України. 

“Нам потрібно подумати про те, як у майбутньому ми захищатимемо безпеку України. Це розмова, яку ми вже маємо розпочати, бо саміт у Вільнюсі – гарне місце для його завершення”, – сказав Сунак. 

Прем’єр Британії також закликав союзників посилити військову допомогу Україні. Зокрема, надати більше артилерії, далекобійної зброї, танків та систем протиповітряної оборони. 

На його думку, переломний момент у війні вже розпочався, тому Україні потрібно більше озброєння, аби отримати перевагу. 

Це підтверджує і військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, зараз українським військовим потрібно стримати наступ росіян. А для цього ЗСУ вкрай необхідні артилерійські системи та боєприпаси. 

“Саме артилерія завдає основного вогневого ураження на фронті. Танки важливі під час контрнаступу, коли вони безпосередньо підтримують дії піхоти. А знищують ворожу техніку та самих ворогів насамперед артилерією”, – пояснив Нарожний. 

Тож підтримка західних партнерів неабияк потрібна Україні.