Джо Байден на Генасамблеї ООН заявив, що росія безсоромно порушила основні засади статуту ООН.

За його словами, путін виступив із безрозсудними ядерними загрозами. Ніхто не погрожував росії і ніхто, крім росії, не прагнув конфлікту, наголосив президент США.

Усі мають чинити максимальний тиск на путіна, щоб зупинити війну. А США хочуть, щоб війна в Україні закінчилася на справедливих умовах, додав він. На думку Байдена, рішення путіна про мобілізацію – помилка і новина для російського народу.

Коментуючи ці тези, він зазначив наступне:

«Давайте говорити прямо. Постійний член Ради безпеки ООН вторгся до сусідньої країни, спробував стерти суверенну державу з карти. Путін виступив із відкритими ядерними погрозами Європі та безрозсудно знехтував зобов’язаннями режиму нерозповсюдження. Тепер РФ закликає більше солдатів приєднатися до боротьби, а Кремль організує фіктивний референдум, щоб спробувати анексувати частини України — вкрай суттєве порушення статуту ООН. Путін заявив, що йому довелося діяти та вторгнутися до України, бо Росії погрожували. Росії ніхто не загрожував, і ніхто, крім Росії, не прагнув війни».

Звертаючись безпосередньо до присутніх лідерів, Президент продовжив:

«Насправді, ми попереджали, що це станеться, і багато хто з вас намагався запобігти цьому. Ця війна спрямована на знищення права України на існування як держави – просто і зрозуміло – і права українців на існування як народу. Війна між Україною та РФ має закінчитися на справедливих умовах, єдина країна, яка стоїть на цьому шляху – Росія”, заявив президент США Джозеф Байден, додаючи, що США хочуть цю війну закінчити на справедливих умовах, на тих умовах, під якими всі підписалися.  

Крім того, очільник США наголосив, що США надали Україні безпрецедентну безпекову допомогу, на понад $25 млрд.

“Ми засудили війну. США надали безпрецедентну допомогу з безпеки та економічної допомоги Україні – понад $25 млрд на сьогодні. Наші союзники, партнери у світі також допомагають. Понад 40 країн, присутніх тут, внесли мільярди доларів своїх грошей на допомогу Україні”, – сказав Байден.

Ба більше, президент США пізніше оголосить, що Вашингтон для врегулювання проблеми продовольчої безпеки у світі виділить $2,9 млрд. Згідно з американськими ЗМІ, США, зокрема, спрямують близько $2 млрд на гуманітарну допомогу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) для фінансування програм із надання допомоги з продовольством країнам, які найбільше постраждали від пандемії та через порушення ланцюгів постачання через вторгнення РФ до України.

Крім того, ще понад $200 млн буде направлено через міністерство сільського господарства США на програми, пов’язані зі шкільним харчуванням дітей в Африці та країнах східної Азії, ще майже $200 млн буде використано для проєктів з просування сільгосппроектів, націлених на те, щоб не нашкодити клімату.

“Нове оголошення про $2,9 млрд врятує велику кількість людей за рахунок екстрених заходів та інвестування в середньострокову та довгострокову допомогу в галузі продовольчої безпеки, щоб захистити найслабші групи населення у світі від ескалації кризи в галузі продовольчої безпеки”, – наводять американські ЗМІ витримки із заяви Білого дому.