Президент України Володимир Зеленський у межах візиту в США проведе зустріч з очільником міністерства оборони США Ллойдом Остіном.

Анонс розмістила пресслужба Пентагону.

Повідомляється, що крім Зеленського Остін також прийме у себе міністра оборони України Андрія Тарана. Зустріч відбудеться в Пентагоні в 14:00 за місцевим часом (21:00 за Києвом).

Окрім того, речник Сергій Никифоров розповів про плани і зустрічі.

У своїх соцмережах він анонсував підписання Зеленським кількох стратегічних документів у Міністерстві енергетики, Пентагоні, Світовому банку, Державному департаменті США і NASA.

Крім того, Зеленский візьме участь у вшануванні пам’яті жертв Голодомору, презентує план трансформації України і представить український аудіогід в садибі-музеї Джорджа Вашингтона.

У дружини президента Олени Зеленської в США окрема програма.

“Відкриватися будуть важливі аудіогіди для нашої державної мови. Український дім ми відкриємо нарешті у Вашингтоні. В the Capital of the USA буде наш український дім – дуже крутий”, – розповів президент.

Більш напруженого у підготовці візиту наші дипломати не пригадують. США сьогодні завершують виведення військ і евакуацію цивільних з Кабула, а тому програму доводилося неодноразово змінювати. Американські високопосадовці цілодобово працюють над тим, щоб завершити місію в Афганістані без нових втрат.

“Я вважаю, що це дуже знаково. Попри всі проблеми, попри дуже навантажений графік, відносини з Україною є пріоритетними. Візит відбувається за планом. Пожежа іде за планом – знаєте, є така приказка”, – наголосив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Як повідомлялося раніше, зустріч із президентом Джо Байденом відбудеться 1 вересня. Володимира Зеленського очікують у Білому домі пообіді. Заплановане спілкування віч-на-віч. За результатами президенти оприлюднять спільну заяву.