Розвідувальна група США вважає, що війна глави Російської Федерації Володимира Путіна в Україні, можливо, стане “більш непередбачуваною та ескалаційною” у наступні кілька місяців.

Про це заявила директорка Когресу державної розвідки Авріл Хейнс.

Під час виступу у вівторок перед сенатським комітетом збройних сил, Хейнс описала темну і невизначену картину наступного кроку путінського вторгнення.

Вона сказала, що його наступні дії буде важко передбачити частково тому, що “Путін стикається з невідповідністю між його амбіціями та поточним потенціалом російських військових”.

Хейнс додала, що ситуація на місцях може “підвищити ймовірність того, що президент Путін вживе більш рішучих заходів”, включаючи “введення воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва чи потенційно ескалацію воєнних дій”.

Хейнс переконує, що цілі Путіна сягають далеко за межі Донбасу. 

“Навіть якщо вони досягнуть успіху, ми не впевнені, що бойові дії на Донбасі фактично покладуть край війні”, – сказала вона.

У найближчій перспективі Путін, за її словами, хоче захопити Донецьку та Луганську області, взяти під контроль місто Херсон та потенційно розширити сухопутний шлях у невизнане Придністров’я.

Але розвідувальна спільнота вважає, що для досягнення мети у Придністров’ї Путіну потрібно буде провести повну мобілізацію всередині Росії, чого він ще досі не зробив.

“Оскільки і Росія, і Україна вважають, що вони можуть продовжувати домагатися прогресу у військовому відношенні, ми не бачимо життєздатного шляху переговорів, принаймні у короткостроковій перспективі”, – сказала Хейнс.

Водночас розвідувальна спільнота не вірить, що Путін застосує ядерну зброю, якщо тільки не відчує, що є загроза існуванню Росії.

Генерал-лейтенант Скотт Беррієр, голова Розвідувального управління Міністерства оборони, також окремо заявив, що США не очікують, що Росія найближчим часом застосує тактичну чи бойову ядерну зброю.