У Сенаті США зареєстрували резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму. Повідомляє Голос Америки.
Співавторами документу є сенатори від обох партій, демократ Ричард Блументаль і республіканець Ліндсі Грем. У резолюції йдеться, що Сенат вважає дії уряду Росії за головування Володимира Путіна актами тероризму і закликає держсекретаря США визнати Росію державою, яка спонсорує тероризм.
“Це визнання (країни-спонсора тероризму – ред.) буде важливим в американському законодавстві.
Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку Росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її (Росію) треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра”, – заявив під час презентації резолюції її співавтор, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем.
“Впродовж 20 років він (Путін – ред.) уникав відповідальності за вбивства. То ж зараз прийшов час визнати його тим (терміном), що відповідає його діям. Він – терорист. І Росія – в руках держави-терориста, якою управляє Путін”, – заявив сенатор Ліндсі Грем.
Нагадаємо: Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі вважає президента Росії Володимира Путіна боягузом, який воює з дітьми, а Росії – державою-спонсором тероризму. Щобільше Президент США Джозеф Байден ввечері 9 травня підписав закон про ленд-ліз для України. Подібний документ вперше почав діяти ще 77 років тому, під час Другої світової війни.
А Єрмак детально пояснив, що для України означає ленд-ліз
За словами Єрмака, закон передусім передбачає укладання міжурядових договорів про передачу в оренду або ж в борг з відтермінованою оплатою за використання озброєння з асортименту військово-промислового комплексу США.
Співробітництво у межах ленд-лізу буде регулюватись документами, підписаними урядами України та Сполучених Штатів, деталі яких будуть оприлюднені згодом. Сам акт розрахований на 2022 та 2023 роки. Україна отримає високотехнологічну зброю, поставки якої супроводжуватимуться навчаннями бійців Збройних Сил України.
Головним є те, що закон дозволяє президенту США не узгоджувати щоразу цю допомогу з Конгресом – це значно пришвидшить отримання зброї та іншої необхідної нам допомоги. Андрій Єрмак наголосив, що ленд-ліз – це не лише про зброю. Це допомога усім тим, що потрібно для перемоги України.
Якщо згадати історію Другої світової війни, то окрім танків та літаків США направляли у СРСР верстати, локомотиви, броньовану сталь, консерви. Зараз – так само, окрім зброї, можлива й інша допомога, зокрема й необхідними нам матеріалами, які ми узгодимо,
– пояснив Єрмак.
Ленд-ліз, з-поміж іншого, передбачає розгортання військових, логістичних та промислових потужностей – як у США, так і в Україні. Американський оборонно-промисловий комплекс запустить виробництво нової техніки та зброї, що відповідатиме нашим потребам.
Фактично, Україна отримає доступ до ресурсів, щоб мати можливість перемогти Росію у боротьбі за нашу свободу. Ми формуватимемо перелік потреб, зокрема й зброї, яка буде нам необхідна, а також співпрацювати з американськими союзниками щодо її постачання.
До слова, це дозволить розширити арсенал сучасної зброї та кількість українських захисників й захисниць, які навчаться нею володіти. Крім того, Єрмак додав, що на дипломатичному рівні ленд-ліз є сигналом для всіх народів світу, що Україна – переможе, і кожен повинен зробити для неї все, що може.