Візит Володимира Зеленського обростає цікавими подробицями.

Дуже схоже, що про попередню поїздку Кулеби і Єрмака в рамках підготовки візиту президента, нам розповіли далеко не все. Деякі цікаві деталі спливають тільки зараз, але і це дуже схоже на верхівку айсберга. Одне можна сказати точно – називати візит Зеленського просто зустріччю з Байденом буде не зовсім коректно. При цьому інформація з США навіть цікавіша, ніж внутрішньоукраїнська. Втім, не дивно, пише політичний Оглядач Кирило Сазонов.

Як розповів учора прес-секретар президента України Сергій Никифоров, підготовка входить у завершальну стадію і зараз йде деталізація програми. Крім зустрічі безпосередньо з американським президентом Байденом у Вашингтоні, Зеленський відвідає цілий ряд міст на західному і східному узбережжі. Дуже багато зустрічей з представниками великого бізнесу і політиками. Про що піде мова? Можна тільки припускати. Але для реальних оцінок потрібно знати хоча б прізвища тих, з ким президент буде зустрічатися.

Ну і найцікавіше – інформація з США. Керівник окружного відділення Республіканської партії по 45-му округу Асамблеї штату Нью-Йорк Борис Пінкус заявив, що конгресмени теж чекають візиту Зеленського в США. І обіцяють підтримку, в тому числі в контексті переговорів з Байденом. За його словами, зняття санкцій з «Північного потоку-2» і угода з Німеччиною викликала в американському політикумі досить різку реакцію. І Байден тепер під серйозним тиском.

«Не дивлячись на те, що більшість конгресменів сьогодні у відпустках, багато хто з них готові зустрітися із Зеленським, де б це не було, і висловити підтримку. Це неодмінно позначиться на переговорах Зеленського з Байденом. Особливо буде робитися акцент на економічній і військовій допомозі », – заявив політик.

І ось тут ми бачимо якраз найцікавіші перспективи і найбільші ризики. Економічна і військова допомога в ідеалі може закінчиться рішенням Конгресу зробити Україну стратегічним союзником США поза блоком НАТО. Тоді Байден може протягом 30 днів схвалити таке рішення. І це в принципі змінить масштаби допомоги.

Афганістан мав такий статус, але місце, можна сказати, звільнилося. А якщо хтось подивиться на обсяги підтримки Америкою Афганістану і список зброї і військової техніки, які США поставляли партнеру – це буде шок. Україна не отримувала і десятої частки за всі ці роки. Бронетехніка, зброю і навіть вертольоти! Тобто чутки про створену за роки війни потужну міжнародну антиросійську коаліцію і велику допомогу Україні, на цьому тлі виглядають жалюгідно і скромно. Так що поговорити з конгресменами на цю тему Зеленському точно варто.

З іншого боку натяки республіканців про серйозний тиск на Байдена насторожують. Втягнутися в американські політичні конфлікти між Демпартією і республіканцями – останнє, що нам потрібно. Так чи інакше, але вже можна констатувати, що підготовка візиту Зеленського в США проведена дуже серйозна. І значення самого візиту стає все вище. Новини з США в останні дні серпня будуть дуже гарячими.