Війна влади з олігархами продовжується. Ймовірний переворот у “Голосі” також експерти пов’язують з протистоянням. Як відомо, у фракції «Голос» тепер нове керівництво — Олександра Устінова замінила Ярослава Железняка, її замом стала Юлія Клименко, яка потіснила Кіру Рудик. Про це оголосив Корнієнко офіційно.
Давно уже відомо, що фракція розкололась на 2 частини: 9 депутатів з групи Железняк-Рудик (яких Ахметов перекупив у Порошенка) і 11 депутатів з групи Устінова-Клименко (які залишились під Пінчуком). Весь останній рік фракцією керувала меншість, тому що їх захищав Разумков (ще одне придбання Ахметова), але СН/ОП домовились з Устіновою, що у разі зміни Разумкова (і їх голосування за це та е кілька важливих законів) нове керівництво ВР змінить керівництво фракції – що сьогодні і сталось.
Цікаво тепер подивитись, чи продовжать Ахметов і Порошенко запрошувати а свої канали Рудик і Железняка, чи все ж запросять нове керівництво фракції — тут справа в тому, що на ТВ запрошують саме керівництво фракції у ВР, це по квотам йде (просто СН не завжди відправляє туди своїх, як от зараз бойкотують Ахметова, але їх квота все одно дійсна), і якщо олігархи відмовляться запрошувати нове керівництво фракції «Голос», то: а) це буде прямий наступ на свободу слова б) пряме підтвердження тому, що железняк і Рудик працюють на цих олігархів. Як то кажуть – ШАХ і МАТ.
Отже, рішення про зміну керівництва у фракції “Голос” було ухвалено на підставі рішення ОАСК щодо забезпечення позову 11 членів фракції проти дев’яти інших щодо визнання недійсними положення про фракцію. Тобто – за допомогою позову. Пише телеграм-канал Клименко Тайм.
Було, зокрема, оскаржено становище, в якому йдеться про те, що для зміни керівництва необхідні 2/3 від усіх депутатів фракції. Суд пішов назустріч позивачам і на підставі цього було оголошено про нове керівництво у фракції. Легко і витончено під кінець засідань Ради, щоб все до 20-х числа січня у фракції встаканилося.
Колишній керівник фракції Ярослав Железняк уже заявив, що Корнієнко, оголошуючи про нове керівництво у фракції, вчинив злочин. А нове її керівництво називає “ручними депутатами Єрмаку”.
Що найцікавіше – все, що сталося, дійсно реалізовано не без допомоги Банкової. Група Устинової у фракції “Голос” – орієнтується на ОП.
Що буде далі? Тут цікаве питання. Шансів повернути собі фракцію у Залізняка та Рудик – мізер. Банкова не дасть. А значить найімовірніше вони підуть поки що МФО “Розумна політика”. Та й близькість і Разумкова з одного боку, і Залізняка і Рудик з іншого до Ріната Ахметова – має в своєму розпорядженні.
Варто ще зазначити, що отаке розхитування внутрішньої атмосфери напряму повертає нас до згадок про те, чого домагається пан Ахметов. А саме, повна дестабілізація ситуації в державі. Згадаємо ще й про інший фронт боротьби, окрім політичного – енергетичний. Завдання не з легких, правда?
«Дзеркало тижня» радісно взялося за це замовлення, тим більше, що на їхньому сайті тема енергетики якось «пригасла» останнім часом.
Зараз у «Південному» прискорено розвантажуються нові суховантажні машини з вугіллям для теплоелектростанцій, тому говорити про те, що Україна нібито за крок від відключення ТЕС через брак палива – нонсенс та абсурд.
До того ж що джерело додало, що спецслужба зараз відпрацьовує сценарій атаки та можливих терактів на енергетичних об’єктах України у січні-лютому 2022 року. СБУ має інформацію, що можуть здійснюватися як кібератаки, так і виведення з ладу за допомогою вибухів об’єктів критичної інфраструктури. Йдеться, зокрема, про ТЕС.
Як розповіло джерело, Росія може використати набір інструментів у момент зимових морозів, щоб «згасити» Україну в умовах створеної ними енергетичної кризи. У такий спосіб Москва може посилити свою позицію у тиску на владу.