Чехія зобов’язалася передати Україні артилерійські снаряди. Допомога буде надіслана через загрозу вторгнення Росії.

Уряд Чехії схвалив передачу Україні 4000 артилерійських снарядів. Допомога буде надіслана через загрозу вторгнення Росії. Про це повідомляє видання Idnes. Видання резюмує, що сьогодні міністр оборони Чехії Яна Чорнохова запропонувала безоплатно передати Україні партію 152-міліметрових артилерійських снарядів. З її слів, в Україну могло бути відправлено близько 5000 одиниць боєприпасів. За даними Idnes, уряд схвалив передачу 4000 снарядів на суму близько 37 млн. крон (1,7 млн. доларів).

“Ми країна, яка має свій досвід військової окупації, і тому ми не готові просто так спостерігати за чимось подібним. Навіть у ситуації, коли це безпосередньо не стосується Чехії. Але це торкається нас побічно, це загрожує нашій безпеці”, – заявляв сьогодні у парламенті прем’єр-міністр Петро Фіала, коментуючи можливість військових постачань Україні.

Безумовно, Чехія вирішила піти слідом за іншими Європеськими країнами. Зокрема, на тлі загрози нового вторгнення Росії в Україну вже висловили готовність передати Україні зброю Литва, Естонія та Латвія. Йдеться про ракетні комплекси Javelin, зенітно-ракетні комплекси Stinger та гаубиці калібру 122 міліметри. Державний департамент США дозволив країнам Балтії відправити в Україну зброю американського виробництва. Тим часом ЗСУ вже мають летальну зброю, отриману як допомогу від західних партнерів. Серед цього озброєння є як радянських зразків, вже непотрібне сусіднім країнам, так і найсучасніше, яким користуються в НАТО. Вперше елементи озброєння Україні передавала у 2015 році Литва, останньою на тепер стала допомога від Великої Британії гранатометами. Крім того, вважається, що Велика Британія відправила Україні легку протитанкову зброю наступного покоління (NLAW), яку його виробники описують як «першу в історії ракетну систему для одного солдата, яка швидко виводить з ладу будь-який основний бойовий танк всього одним пострілом, вражаючи його зверху».

У свою чергу, міністр оборони Олексій Резніков подякував Великій Британії за рішення надати Україні протитанкових систем озброєння.

“Україна високо цінує рішення Великої Британії надати новий безпековий пакет з легкими, протитанковими збройними системами захисту! Дякуємо нашому другові Бену Воллесу (міністр оборони Британії – УП) за чудовий виступ у Британському парламенті”.