Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україна отримає від ЄС бойові літаки, летальне озброєння та нелетальну допомогу.

 

Ми збираємося поставити зброю, бойову, ми збираємося надати навіть бойові літаки. Ми говоримо не тільки про боєприпаси. Ми надаємо найважливіше озброєння для ведення війни, – заявив Боррель.

Представник ЄС додав, що Україні також постачатимуть летальну зброю на суму €450 млн та пакет нелетальної допомоги. Про це він сказав під час пресконференції.

У рамках пакету допомоги іще €50 млн для нелетальної допомоги: паливо, захисне обладнання. Ми робимо це вперше в історії. Усі країни погодилися, чи, принаймні, не заперечили цьому рішенню, – сказав Боррель.

За словами Борреля, усе це буде покриватися за рахунок можливостей нашого Європейського фонду миру. 

«Це вперше в історії, як ми це робимо, і всі з цим погодилися, принаймні не перешкоджали цьому рішенню», — наголосив високий представник.

Він також подякував Польщі, яка запропонувала свої послуги з доставки цих матеріалів Україні.

Окрім того, Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив у неділю, 27 лютого, що Румунія направить Україні допомогу у вигляді боєприпасів, пального, шоломів, військового спорядження, продуктів харчування та ліків.

Відповідне рішення прийняв румунський уряд під час засідання спеціальної групи з врегулювання ситуації на кордоні.

Загальна вартість другого траншу допомоги, за словами речника виконавчої влади Дана Карбунару (Dan Cărbunaru), складе 3 мільйони євро.

“Разом зі своїми партнерами та союзниками Румунія продовжує підтримувати Україну в її зусиллях відбити вторгнення Російської Федерації! Наша країна направить Україні новий транш допомоги: боєприпаси, паливо, каски, військову техніку, продукти харчування та медикаменти. Вражає зразкова мобілізація румунів та залучення волонтерів для допомоги тим, хто змушений шукати притулок у зонах бойових дій. Я вдячний їм і всім дякую! Повна солідарність з Україною та українським народом!”, – повідомив глава держави на своїй сторінці у Facebook.

У той же час уряд заявив про готовність прийняти постраждалих українців у румунську медичну мережу.