У столиці Білорусі на 6 сентября (29-й день масових протестів) запланований мітинг проти уряду, влада стягнула до Мінська велику кількість силовиків і спецтехніки, площі в центрі оточили і огородили колючим дротом.

Як повідомляє білоруський портал, площа Незалежності в Мінську вже оточена. При цьому підземні переходи, що ведуть на площу, закриті. На Жовтневій площі силовики розгортають колючий дріт.

Територія біля стели обгороджена турнікетами з колючим дротом. Поруч знаходиться багато силовиків і спецтехніки, включаючи водомети.

У центр міста продовжують прибувати нові автобуси з силовиками. Також очевидці повідомляють, що в місто в’їхали БТР, відповідне відео з’явилося на каналі TUT.BY. До Палацу незалежності стягують важку техніку.

Також мінчани зняли огорожі навколо площі Незалежності вдень 6 вересня.

Силовики зі щитами і спецтехніка розташувалися уздовж проспекту Незалежності в районі Нацбанку і ГУМу, а також на вул. Леніна.

О 12:30 на вхід і вихід вже були закриті мінські станції метро Площа Леніна, Жовтнева, Купаловська, Площа Перемоги, Площа Якуба Коласа. Потяги слідують без зупинки на даних станціях. Мінський метрополітен просить вибачення за тимчасові незручності, прийняті нібито “з метою забезпечення безпеки пасажирів”.

Люди налаштовані рішуче. Відзначимо, телеграм Канал -НЕХТА пише, Колони людей по місту відтепер пересуваються в зчепленні. Карателі не ризикують нападати на великі скупчення людей! Також, людей закликають збиратися разом, і йти до палацу!

Сам же Олександр Лукашенко вчора, на засіданні Ради безпеки республіки в суботу, 5 вересня, дав доручення силовим структурам припиняти перебої в роботі найбільших підприємств, працівники яких з початком масових протестів оголошували страйки.

«Головне питання, яке ми повинні зараз обговорити, це не тільки безпеку, стабільність нашої держави, але як ми, люди в погонах, повинні забезпечити нормальне функціонування підприємств, щоб економіка давала нам результат. Це – головне », – цитує Лукашенка БелТА.

«Головне наше завдання, проблема, стурбованість – це економіка. Є економіка, значить, буде все інше. Немає економіки – тоді не треба розраховувати ні на ідеологію, ні на безпеку, спокій в країні », – додав Лукашенко.

Відзначимо, Лукашенко провів кадрові перестановки в силовому блоці, уряді і президентської вертикалі на місцях.

У відставку відправлений держсекретар Ради безпеки РБ Андрій Равка, який лише в січні перейшов на цю посаду з посади міністра оборони. Новим держсекретарем СБ Лукашенко призначив голову КДБ Валерія Вакульчик. На відкриту вакансію шефа спецслужби призначений глава Комітету держконтролю Іван Тертеля, який до 3 вересня був першим заступником голови КДБ. При цьому главою Адміністрації президента з початку року працює колишній перший заступник голови КДБ Ігор Сергієнко.