Різке потепління ставлення уряду республіки Білорусь могло би здивувати політика, але у економістів викликає лише посмішку.

“Задня передача”, яку пропонує ввімкнути уряд Лукашенка у стосунках з Україною пояснюється зовсім не усвідомленням власних гріхів і не рішенням міністрів іти урозріз з політикою диктатра. Просто в емоційному стані і бажанні показати себе не менш жорсткими, ніж “страшний брат” у Москві, хлопці вирішили блефувати. Але їхні карти всі чудово знають, блеф не вдався і тепер питання стоїть виключно у форматі – наскільки сильно їх роздягнуть за геополітичним картковим столом, пише Кирило Сазонов.

Отже, вчора перший заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Гур’янов заявив, що вони готові до компромісу з Україною в питаннях обмежувальних заходів у торгівлі. І Білорусь готова повернути режим вільної торгівлі у відносинах з Україною, якщо та, зі свого боку, перегляне заходи щодо білоруських товарів. Зрозуміло, що граючи роль жорсткого диктатора Лукашенка сам не міг так втратити обличчя. І глава МЗС повинен відповідати суровому образу “хоч каміння з неба – ми всім покажемо”. Але вустами заступника міністра вони вже активно дають зрозуміти – ми погарячкували, давайте торгувати.

Все пояснюється дуже просто. І навіть не в форматі “поки товстий схудне, худий помре”. Україна поставляє товарів до Білорусі на 1,335 млрд доларів. Білоруси звітують, що продали в Україну товарів на 3,149 млрд. Тобто імпорт в Україну з торговельного балансу для Білорусі набагато важливіше, ніж для України продажу в РБ. І втрата трьох мільярдів дуже болісно позначиться на економіці Мінська. Плюс, більшість імпортованих товарів на українському ринку легко замінить вітчизняний виробник – від морозива до бітуму. Питання вирішується в форматі від “завтра” до “в течні двох місяців”. А по паливу ми цілком можемо переходити повністю на поставки з Литви та інших країн Євросоюзу. Плюс Азербайджан, який вже впевнено зайшов на український ринок опту і роздрібу палива – легко наростить обсяги. Ціни такі ж.

Все – ми поставки з Білорусі легко перекриємо, а торговий баланс навіть стане краще. А ось Лукашенку затикати фінансові діри буде все складніше. Особливо в контексті європейських санкцій, які можуть неприємно здивувати Лукашенко. Ні для кого не секрет, що весь “білоруський пармезан”, не кажучи вже про “білоруського лосося” це просто сіра схема з перепродажу європейських товарів повз санкцій до Росії. Так що економіка РБ отримує відразу кілька сильних ударів і в уряді прекрасно це розуміють. Ось і пропонують терміново помиритися. На жаль, хлопці. До українських політиків поступово доходить, що економічні зв’язки з союзною Росії державою ні до чого доброго не приведуть. Так що до побачення.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.