В операції із затримання в Білорусі журналіста Романа Протасевича активну участь брали спецслужби Росії.

Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський. За його словами, після повідомлення про нібито мінування пілот намагається посадити літак в найближчому аеропорті, “але, мабуть, МіГ-27 був сильнішим аргументом, який змусив літак сісти в Мінську”.

“Сьогодні пролунали заяви і компанії Ryanair, і міністра закордонних справ Ірландії – обидва охарактеризували цю подію як піратське захоплення за допомогою держави. І обидва відзначили, що на борту знаходилися, мабуть, співробітники спецслужб. Вони сказали, що на борту знаходилися кілька співробітників КДБ Білорусі. Але не тільки КДБ Білорусі. Коли літак полетів назад, то з’ясувалося, що крім Романа Протасевича і його подруги “вирішили” не повертатися ще четверо цих самих “петрових” і “боширових” – один громадянин Білорусі і троє з російськими паспортами. Ось це і була та команда захоплення, яка контролювала ситуацію на борту і разом з МіГ-27 провела цю операцію”, – сказав політолог.

Піонтковський висловив переконання, “що це не один Лукашенко придумав цю операцію, а в тісній співпраці з російськими спецслужбами”.

“Чому я так думаю? По-перше, щодо негайної реакції з найперших секунд… реакція найближчих до Москви коментаторів була: захоплення, блискуча спецоперація білоруських спецслужб. Другий момент, чому я дійшов до висновку, що в цій спецоперації найактивнішим чином беруть участь російські спецслужби – російська пропаганда почала негайно проговорюватися про мету цієї операції. Всі вони кричали: ну от тепер з багатовекторністю Лукашенка закінчено, нікуди він більше не сіпнеться, для Заходу він буде проклятий і поганий, і тоді він погодиться, нарешті, на глибинну інтеграцію. Глибинна інтеграція російською мовою – це аншлюс Білорусі, якого вона від Лукашенка домагається 15 років”, – пояснив російський експерт.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук. Після затримання профілі Протасевича в соцмережах були видалені на прохання його колег, які побоювалися за безпеку його співрозмовників з листування.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.