Київ не хоче політичної або економічної війни з Мінськом, але відповідатиме на запрошення Олександра Лукашенка бойовиків “ЛНР” до Білорусі.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Буде боляче Олександру Лукашенку. У нас є достатньо інструментів, щоб зробити людям і країнам, які не поважають територіальну цілісність України, боляче. Особливо, коли йдеться про Білорусь, з якою у нас багато зв’язків. Зокрема, й економічних”, – сказав дипломат.

Глава відомства також підкреслив, що Україна не прощає неповаги до своєї територіальної цілісності.

Міністр додав, що у Києва є різні пропозиції щодо заміни Мінська як майданчика для переговорів Тристоронньої контактної групи, але нове місце мають підтримати Росія та ОБСЄ.

“Я не бачу зараз взагалі жодних умов для того, щоб перемовини в Мінську відновилися. Але ми розуміємо, що Росія буде гратися на цій історії. Оскільки Росії в принципі вигідно все, що гальмує мирний процес і блокує переговори, то, безумовно, історію з неможливістю для України або ОБСЄ приїхати до Мінська вони використовуватимуть для гальмування переговорного процесу,

Є різні варіанти, є різні пропозиції, але треба розуміти, що цей варіант має підійти для трьох сторін: і Україна, і ОБСЄ, і Російська Федерація мають на нього погодитися”.

Кулеба зазначив, що “Мінський формат – це просто бренд”.

За його словами, Олександру Лукашенку дали можливість долучитися до цього процесу і показати свою вагу, але він “не виправдав довіри, дискредитував себе”.

“Тому я не бачу, як це може далі працювати. Але бренд (тристоронній формат – ред.) залишиться”, – сказав голова МЗС.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.