Санкції Володимира Зеленського проти телеканалів Віктора Медведчука стали серйозним ударом в електоральне ядро Петра Порошенка. Тепер всім очевидно, що “король” голий. Порошенко не хотів закривати канали Медведчука, а хотів просто піаритися на них. Про це заявив Сергій Лещенко в програмі “Чесна політика” на 24 каналі .

https://www.youtube.com/watch?v=-p4tZvtawPc

“Наклавши санкції на канали Медведчука, президент Зеленський вигідно спозиціонував себе на фоні попередника. Порошенко протягом багатьох років “позичав у Сірка очі” та пояснював, що він не міг накласти санкції на канали Медведчука. Цим Порошенко підривав очікування своїх прихильників. Водночас Зеленський зробив це одним розчерком пера.” – Відмітив Лещенко.

Лещенко, зазначив, що підконтрольний президентові Порошенку Антимонопольний комітет дав дозвіл структурам Медведчука взяти під свій контроль трубопровід для імпорту дизельного палива та мережу заправочних станцій “Роснефть”.

“Порошенко не тільки сприяв бізнесу соратників Медведчука, але, як кажуть злі язики, міг навіть отримувати там свій інтерес. Тому й не дивно, що Порошенко не воював з телевізійною імперією Медведчука”

“Він не наклав санкції за зверненням Верховної Ради у жовтні 2018 року. Очолювана соратником Порошенка Національна рада щодо телебачення не скасувала ліцензії каналам навіть попри численні порушення та вимоги частини членів цього органу.

Навпаки – Порошенко запропонував їм угоду. “112 Україна” та NewsOne не були заборонені, а ці канали натомість працювали на користь Порошенка під час виборів президента 2019 року.

Доходило до абсурду. Канал “112 Україна” одночасно включав в ефір Порошенка і його дружину з 2 різних передвиборчих заходів.” – зазначив політик.

Окрім цього, Сергій Лещенко, відмітив, що наклавши санкції на канали Медведчука, Зеленський не лише задовольнив вимогу багатьох проєвропейських сил. Він показав слабкість позиції Порошенка, який завжди шукав аргументи, чому це рішення не може бути ухвалене. Хоча, як виявилося, це можна було зробити, маючи бажання.

Санкції також нівелюють імідж Зеленського як проросійського політика, який багато місяців старанно створював для нього Порошенко. Одним рішенням він повністю змішав карти за столом.

Він додав, що Дискусію серед українських юристів викликає сама технологія закриття каналів способом накладення санкцій. Соратники Медведчука та Порошенка наполягають на тому, що їх можна накладати лише на іноземних суб’єктів. Це хибне твердження.

“Рішення РНБО від 2 травня 2018 року “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Порошенко накладав санкції на українських громадян, аж гай шумів: 60 українок і 261 українців лише за одним указом. Тоді виникає логічне питання. Якщо Порошенко міг накласти санкції, наприклад, на громадянку Олену Березовську, яка працювала на “Украина.Ру”, то що завадило накласти санкції на Тараса Козака? Невже взаємовигідна домовленість: канали Козака/Медведчука працюють, вони їх утримують і піарять Порошенка на виборах 2019 року? Ні, сивочолий гетьман не такий! Порошенко, зазнавши репутаційного удару від Зеленського, намагається надолужити втрачене. – Зазначив Лещенко