Чому Білорусь не вийшла на протести після скандального затримання журналіста Романа Протасевича, розповів білоруський ресторатор, глава відділу безпеки народного антикризового управління Республікою Білорусь Вадим Прокоп’єв.

“Ціна виходу на вулицю піднялася дуже високо. У нас не виросло збройного або напівзбройного формування, яке готове захищати людей на вулицях і досягати успіху силою, ми до цього не готові, і я не думаю, що в білоруському суспільстві досить таких сил. Водночас зворотна сторона демонструє абсолютну готовність стріляти по жінках, пенсіонерам та дітям. Тому в таких умовах вуличний масовий протест не має сенсу, поповнювати й без того переповнені тюрми люди не хочуть”, — сказав він.

Прокоп’єв заявив, що Росія не зможе поглинути Білорусь.

“Білоруси не хочуть жити під російською окупацією. І оскільки я за службовим обов’язком займаюся настроями серед силовиків, можу впевнено сказати, що навіть у лукашенківських силовиків немає бажання служити Росії. Можливо, верхівка КДБ мріє бути мільярдерами при Путіні, але” середня ланка” вкрай негативно ставиться до ідеї приєднання до Росії. Крім того, Путін не переварить Білорусь, йому і так дорого обходиться Лукашенко, який клянчить гроші. У разі, якщо Росія якимось чином окупує Білорусь, вона просто не потягне її по грошах, а Білорусь чинитиме опір”, — сказав він.

Також Прокоп’єв заявив, що на ситуацію може вплинути Україна.

“Санкції ЄС будуть виглядати, напевно, трохи жорсткіше, ніж вираження” великого занепокоєння”. Ми бачимо 27 країн, з них половина не хоче навіть чути білоруського порядку денного. Україна має досвід протистояння Росії. У вас є “колективний Маннергейм”, за влучним висловом Андрія Піонтковського, — Кулеба, Резніков і Данилов. Достатньо цих трьох людей і якоїсь частини білоруського опору, щоб прикінчити цей режим. Якщо Україна взяла б на себе таке лідерство, ми б покінчили з цим режимом за пів року”, — сказав він.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту знаходився колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом в список терористів і оголошений в міжнародний розшук.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.