Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить обшуки в центральному офісі держпідприємства “НАЕК” Енергоатом”, повідомив народний депутат Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, обшуки проходять у справі реалізації “Енергоатомом” електроенергії за низькою ціною в грудні 2020 року, що могло призвести до збитків підприємства.

“Енергоатом” продав електроенергію за неринковими заниженими цінами трейдерам олігархів, а ті вже реалізували е/е кінцевим споживачам в рази дорожче за ціну закупівлі у “Енергоатома”, – написав депутат.

Як повідомлялося, “Енергоатом-трейдинг” 21 грудня 2020 року продав на УЕБ за двосторонніми договорами 13,331 млн МВт-год (87,7% запропонованого обсягу) електроенергії з періодом постачання з 1 січня до 30 червня 2021 року що склало 17,7% прогнозної вироблення е/е компанією на 2021 рік. Покупцями стали дев’ять компаній.

Передбачається, що це могло привести до збитків державного підприємства в розмірі близько 2,4 млрд грн. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підтвердив інформацію про здійснення обшуків в НАЕК “Енергоатом” у справі про продаж електроенергії.

Раніше стало відомо, що в травні 2020 року вироблення атомної енергії на українських АЕС впала до історичного мінімуму. Тоді тимчасово виконуючий обов’язки президента “Енергоатому” Петро Котин заявив, що це не пов’язано з проведенням планових заходів щодо підвищення безпеки роботи енергоблоків.