Володимир Путін сьогодні зробив заяву про те, що Україна – це “антиросія”. Нібито Україна – це такий монстр, який перетворюється на очах на серйозну проблему Росії. І, звичайно ж, в основу цього спічу був узятий кейс Медведчука. Мовляв, переслідується політична опозиція, ті люди, які ратують за взаємодію з Росією. Їх українська влада нібито переслідує, закриває ЗМІ та ін. Про це пише керівник політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко. Далі приводимо його слова без змін.

Путін бреше, лицемірить і, фактично, роблячи аналогічно в аналогічній ситуації, звинувачує Україну в тому, що він в Росії давно реалізував.

Почнемо з того, що в Росії переслідуються прозахідні політики і політичні сили, і взагалі переслідується будь-яка опозиційна активність. Крім ручних песиків у Держдумі у Путіна нікого немає. А ті, хто висовується на кшталт Навального і мають нахабство щось “вякати”, сідають у в’язницю або їх вбивають, як вбивали журналістів, Нємцова та інших людей.

Коли говорять про те, що переслідують за проросійські переконання, варто враховувати, що в Україні на восьмому році війни, яка забрала більше десятка тисяч людських життів і завдала величезних економічних втрат, благополучно діяли такі політики як Медведчук, за яких взялися тільки зараз. І то – взялися тільки в лапках, тому що той ганебний судовий процес, який ми спостерігали, коли зрадника Батьківщини садять під домашній арешт – це смішно. У Росії “запакували” б у Бутирку або Матроську тишу – там за набагато менш серйозні речі карають набагато суворіше.

І чому Україна не повинна переслідувати проросійських політиків? Це дуже дивне питання. Адже Росія переслідувала тих, хто підтримував незалежність Чечні – вона вбивала їх у прямому сенсі цього слова. І нічого – це все якось сходило з рук і сходить сьогодні. Чому ж Україна в абсолютно аналогічній ситуації, коли у неї стоїть проблема територіальної цілісності і вторгнення, повинна вітати нормальне ставлення до Росії і проросійських політиків? Це ж самогубство.

Тому Україна в цьому плані абсолютно логічна. І дуже шкода, що українська держава діє дуже м’яко – не по всій строгості закону воєнного часу.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.