В Офісі президента заявили, що ініціативи депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка суперечили позиції політсили і держави залагом. Тому нардепа, який місяць тому відзначився вояжем до самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка, вигнали з фракції.

Про це заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі “Інтерфакс-Україна”. За його словами, офіційна реакція України на захоплення літака і подальше затримання журналіста в Мінську буде спільною з країнами Європи.

“Багато особистих ініціатив цієї людини (Шевченка. – Ред.) викликали здивування і точно йшли врозріз із позицією не просто партії, а й держави в цілому. Офіційна позиція щодо Білорусі, білоруських виборів добре відома всім… Тим не менш, Шевченко вибрав для себе іншу лінію суспільної поведінки, навмисне і відверто дискредитуючи офіційну позицію. Це його вибір, який переводить депутата у відверто маргінальну нішу”, – підкреслив радник глави ОП.

Він зазначив, що рішення депутатів фракції монобільшості про це “абсолютно адекватне і своєчасне”, воно активно обговорювалося останнім часом, і було цілком очікуваним.

Також Подоляк сказав, що Україна реагуватиме скоординовано з країнами Європи на інцидент із посадкою авіалайнера Ryanair у Білорусі за наказом Олександра Лукашенка через повідомлення про мінування. Він наголосив, що реакція на “цю ситуацію з актом тероризму” повинна бути продуманою.

“Ключове для нас, як і для будь-якої цивілізованої країни – це звільнення Романа Протасевича і відновлення повної безпеки для цивільної авіації в регіоні. Які кроки це забезпечать – питання для всіх європейських країн, реакція має бути продуманою і загальною”, – пояснив він.

Нагадаємо, Шевченка вигнали з фракції “Слуги народу” 24 травня. Сам нардеп радісно прокоментував таке рішення і навіть подякував колегам.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.