Розмова [з американською делегацією на чолі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном] була важка в частині конструктиву, хоч мала місце і критика. Адже коли розмова щира і відверта, це завжди важко. Коли лунають аргументи і докори. У тому числі, були закиди щодо корпоративного управління. Коли ми говоримо про “Нафтогаз”, зміну його керівника і в який спосіб це відбулося. Пише Ірина Верещук у Фейсбук.

Також американці критикували повільність реформ у всіх сферах, у тому числі оборонній. Очевидно, що є за що критикувати. Те саме стосується антикорупційної і судової реформ.

Але це критика, яка нам допомагає. Вона форматує нас і наших партнерів, допомагає зрозуміти, якою дорогою ми йдемо.

І відповідь президента Зеленського, я вважаю, задовольнила наших партнерів. Ми не рухаємося назад, це не є відкат – ми рухаємося вперед. Заповільно? Так. Готові приймати критику? Так. Але все-таки ми рахаємося вперед.

Разом із тим, прем’єр-міністр Денис Шмигаль впевнений, що звільнення голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва та відсторонення наглядової ради не вплинуло на перемовини України із міжнародними партнерами.

Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

“Вплив на кредиторів і наших партнерів можуть мати рішення, які будуть ламати принципи корпоративної реформи, як і інших реформ, які реалізовуються в Україні. Жоден принцип корпоративної реформи ми ламати не збиралися і не збираємося”, – зазначив прем’єр.

За його словами, західних партнерів більше хвилює продовження і завершення реформи правосуддя, антикорупційної системи – НАБУ, НАЗК та інше антикорупційне законодавство. Шмигаль вважає, що вже третій-четвертий пріоритет – це розвиток реформи корпоративного управління, але в комплексі з великою приватизацією та іншими реформами.

“І Коболєв, і Вітренко сприймаються західними партнерами як топ-менеджери-реформатори. Дослівна фраза наших партнерів: прізвище не грає ролі”, – уточнив очільник уряду.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.