Сьогодні, 6 серпня, у Печерському суді Києва обирають запобіжний захід 43-річному Володимиру Прохничу. Він захопив приміщення Кабінету міністрів, утримував людей і погрожував підірвати себе гранатою.

Напередодні Прохничу повідомили про підозру за трьома статтями: захоплення державних будівель, незаконне позбавлення волі й незаконне поводження зі зброєю. Чоловікові загрожує до 15 років в’язниці.

Обвинувачення просить узяти Прохнича під варту без права на заставу. Його захисник Тарас Безпалий повідомив, що підзахисний визнав провину. То ж наполягає на запобіжному заході, не пов’язаному з позбавленням волі. Десятки побратимів готові взяти чоловіка на поруки.

У суді адвокат підозрюваного Віталій Кравченко повідомив, що подав клопотання про передачу його на поруки.

“Ми будемо клопотати про передачу його на поруки, я подав заяву. Є поручителі – авторитетні особи. Це Андрій Мамалига, Микола Карпій та інші бойові побратими, які можуть дати гарантію, що він нікуди не зникне”, – сказав адвокат.

Нагадаємо, 4 серпня приблизно о 10:00 до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені гранату. Погрожував підірвати будівлю. На місце з’їхалися спецпризначенці й вибухотехніки. Поліція вела переговори з чоловіком. Людей із будівлі не евакуювали. Переговори тривали 10 хв. Його затримали без застосовування сили. Граната виявилася бойовою. З’ясувалося, що захоплювач Кабміну – ветеран війни Володимир Прохнич.