Крим або Донбас. Після невдалої зустрічі президента України Зеленського з німецькою канцлеркою Меркель, після скандального форуму Грузії, України та Молдови в Батумі й неприємного відтермінування зустрічі президента США Байдена з президентом Зеленським Україні вкрай важко буде провести ефективну Кримську платформу, яка має на меті повернути проблему окупації Криму на стіл можливих переговорів про долю півострова і Донбасу як єдиного цілого, пише Віктор Небоженко.

До речі, колись Путін сам хотів міжнародного обміну окупованого Криму на розгромлений, українізований Донбас, який повернуть Україні. Так він отримував Крим і потужний донецький важіль тиску на Україну. Допомогти в цьому йому мали Німеччина і Франція. Обмін Криму на Донбас під потужним міжнародним тиском на Україну – це був ремейк ізраїльсько-палестинського договору за принципом: мир в обмін на території. Але час втрачено. Міжнародна ситуація навколо Росії та внутрішньополітична ситуація в Україні змінилися.

Зараз у бій вступили США, Великобританія і Туреччина, які найбільше зацікавлені в перспективі Кримської платформи. А Макрон і Меркель уже втратили інтерес до хитрої схеми Путіна обміну Криму завдяки поверненню Донбасу.

І ось зараз Захід намагається обережно об’єднати проблеми Криму і Донбасу в єдине ціле на базі нового міжнародного формату – США, ЄС, Росії та України. Імовірне місце зустрічі для обговорення кримсько-донецького вузла міжнародних протиріч – це Лондон, а не невдалий Мінськ або хитрий Відень.

Проведення серії таких самітів дасть змогу позбутися банкрутства тупикової Мінської угоди, яку підписав Порошенко, і неефективного, гнилого нормандського переговорного процесу стосовно Донбасу.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.