Нідерландська телерадіокомпанія NOS оприлюднила записи, що стосуються збиття МH17 над Донбасом. Згідно з фрагментам розмов, головний підозрюваний у справі Сергій Дубінський протягом кількох годин після авіатрощі не знав про неї. Проте і Дубінський, і Стрєлков-Гіркін у цей день перебували на зв’язку з Москвою.

Сергій Дубінський на час катастрофи влітку 2014 року був заступником так званого “міністра оборони ДНР” Ігоря Стрєлкова-Гіркіна. У розпорядження нідерландських ЗМІ потрапили саме записи дзвінків Дубінського.

За повідомленням ЗМІ, перемовини перехопили українські спецслужби. Міжнародна слідча група оприлюднила десятки записів. Вплив Росії на сператистів значно зріс з липня 2014 року. ФСБ передавала бойовикам засоби зв’язку без прослушки.

Дубінський повідомив про прямий контакт з Москвою саме 17 липня 2014 року – у день катастрофи. Та й Гіркін спілкувався на “найвищому рівні”.

Саме у цей день Дубінський доповідав про установку “Бук” на підконтрольній бойовикам території. Начебто таке озброєння необхідне для відбиття атак українських винищувачів.

А саме цією установкою було збито літак.

Через пів години після катастрофи сам Дубінський через прослушку дізнався, що літак підбили. Проте тоді мовилось начебто про “український винищувач”. Аж через 2 години до заступника Гіркіна дійшло, що це був пасажирський літак.