Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія звернувся до “Опозиційної платформи – За життя” з проханням замінити нардепа Рената Кузьміна з Тимчасової слідчої комісії з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності й несли загрозу націнтересам та безпеці.

https://www.youtube.com/watch?v=S0RAbsqKPJI&feature=youtu.be

Про це йдеться у документі, який оприлюднила голова ТСК Мар’яна Безугла у Facebook.

“На жаль, беручи до уваги безпекові застереження в ході предметної підготовки до роботи ТСК з розслідування дій високопосадовців проти суверенітету України, не вважаємо за можливе працювати, маючи заступником голови ТСК пана Рената Кузьміна”, – написала Безугла.

“Звертаюсь до Вас з проханням розглянути можливість щодо заміни члена у складі ТСК Верховної Ради з розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України, делегованого депутатською фракцією ОПЗЖ нардепа Рената Кузьміна на іншого представника депутатської фракції”, – говориться в документі.

Оприлюднений документ підписаний Арахамією.

Згідно з пояснювальною запискою, завданням ТСК є вивчення фактів “щодо можливого надання Росії допомоги в протиправній діяльності проти України, а також виявлення та запобігання загроз суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України”.

Метою комісії є встановлення фактів таких дій. У ТСК працюють 11 нардепів. Її створили 19 травня, рішення ухвалили 252 нардепи.

Зі свого боку, Кузьмін назвав лист Арахамії очікуваним.

Він нагадав, що згідно із законом про ТСК Слідча комісія “з вагнерівців” повинна була вже місяць як почати роботу і за цей час провести не менше двох засідань. “На жаль, Мар’яна Безугла замість розслідування “справи вагнерівців” формує склад Комісії зі зручних і піддатливих “підлеглих”, – наголосив Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

“Як думаєте, з якою метою їй потрібен “інший” заступник? Вона дійсно має намір розслідувати справу про зраду на Банковій і зриві спецоперації із затримання найманців? А може цю комісію створили спеціально для того, щоб “відмазати” зрадників батьківщини, які “злили” спецоперацію ворогові і Мар’яна просто “відпрацьовує номер”? Схоже, на нас чекає цікаве продовження”, – написав парламентарій на своїй сторінці.

Він пообіцяв опублікувати відповідь керівництва ОПЗЖ на офіційне прохання політфракції “Слуга народу”.