У Державному бюро розслідувань відкрили три кримінальні провадження проти екс-спікера Андрія Парубія за фактом масового вбивства людей в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року. Відповідні документи опубліковані в телеграм-каналі юриста Андрія Портнова.

“Парубій А.В. в 2014 році, обіймаючи посаду секретаря РНБО, з метою організації масових заворушень, організував створення підконтрольних йому цивільних угруповань, які діяли на території Одеської області, які діючи за вказівкою останнього чинили масові заворушення, що супроводжувалися насильством над особами, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя та спричинили тяжкі наслідки “, – йдеться в матеріалах кримінального провадження.

Також повідомляється, що підконтрольні Парубію угруповання діяли в порушення законодавчо встановлених правил обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Їх прямо звинуватили в здійсненні теракту 2 травня 2014 року.

Портнов повідомив, що попереду очікуються активні слідчі дії і “наша пильна процесуальна увага”.

“Це розслідування буде маркером для нових правоохоронців і змінилася соціологічної реальності. Всі винні повинні бути засуджені до тривалих термінів позбавлення волі, щоб в нашій країні більше ніхто і ніколи не ризикнув здійснювати масові вбивства заради влади і наживи”, – зазначив юрист.