Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков витратив 836 тисяч гривен на те, щоб повернути звільненого нацгвардійця Віталія Марківа в Україні. За інформацією НАЗК ця сума пішла на оренду приватного літака в Італію.

Про це міністр повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції.

Також інформацію підтвердив в Facebook заступник глави МВС Антон Геращенко.

“Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив Національному агентству з питань запобігання корупції, що 5 листопада 2020 скоїв витрати в сумі 836 244,50 грн. Міністр повідомив НАЗК письмово, в зв’язку з прийняттям рішення Конституційного суду України від 27.10.2020 № 13-р / 2020 і призупиненням технічної можливості для повідомлення про істотні зміни в майновому стані на сайті НАЗК”, – написав він.

Він додав, що ці кошти були витрачені на оплату послуг з оренди приватного літака Falcon для доставки в Україну з Італії Українські гвардійця Віталія Марківа, якого напередодні повністю виправдав італійський апеляційний суд Мілана, після трьох з половиною років незаконного утримання під вартою.

“Необхідність використання чартерного літака була обумовлена ​​складним епідемічним станом в регіоні Ломбардія, загрозою можливого закриття регулярних авіаційних рейсів між Україною та Італією. Саме тому Арсен Аваков прийняв рішення оплатити чартерний рейс за власні кошти, передбачені в його декларації”, – пояснив Геращенко.

Старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у в’язниці поблизу Мілана після того, як в липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років ув’язнення за нібито причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і перекладача, росіянина Андрія Миронова, в травні 2014 року в районі Слов’янська Донецької області.

Марків перебував під вартою з дня арешту в Болоньї 30 червня 2017.

На засіданні апеляційного суду Мілана 3 листопада були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.