Експерти Ради Європи дійшли висновку, що новий закон про медіа значною мірою відповідає директивам, але висловили при цьому низку рекомендацій для покращення.

Про це йдеться у висновку експертів Ради Європи.

Висновок був підготовлений двома експертами Ради Європи на запит голови комітету Верховної ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики в рамках проєкту Ради Європи “Гарантування свободи вираження поглядів та свободи медіа в Україні”.

Після заклику двох профспілок українських журналістів, Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України, які назвали численні положення Закону “Про медіа” проблемними, Міжнародна та Європейська федерації журналістів оприлюднили заяву щодо новоприйнятого закону про медіа та закликали український уряд “переглянути нове законодавство та розпочати широкий інклюзивний діалог із журналістськими профспілками та медіасектором” для його реформування.

З іншого боку, “Репортери без кордонів” привітали “довгоочікуваний новий закон про медіа”.

Втім, експерти виділи декілька моментів, на які слід звернути увагу: зокрема, щодо мови ворожнечі; моніторингу за виконанням стандартів до шкоди в інтернеті, які подекуди вищі, ніж в державах ЄС; додаткових гарантій незалежності членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення; обмежень свободи слова в умовах збройної агресії; можливості розширення визначення журналіста, що дозволило б відповідний захист громадянських журналістів.

Як відомо, Україна для початку переговорів вступ до ЄС має виконати “7 кроків” – набір визначених Єврокомісією критеріїв. Наразі виконання критерію, який стосується медіасфери, лишається на рівні 6 балів з 10.