В Естонії вважають, що інтенсивність бойових дій в Україні зросте найближчими тижнями і справа не у ймовірному контрнаступі ЗСУ, а й у тому, що Росія посилить свої атаки на позиції українців.

Про це заявив командувач Розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг, інформує ERR.

Він заявив, що інтенсивність бойових дій в Україні також різко посилювалася у 2022 році наприкінці квітня. Наразі Росія проводить передислокацію своїх військ на лінії фронту, яка означає, що росіяни готуються до можливого наступу ЗСУ.

У розвідці Естонії заявили, що Росія все ще зберігає ініціативу на полі бою, хоча, за словами аналітиків, військам агресора вже не вистачає можливостей для сильних ударів по всій лінії фронту. Однак це не означає, що Росія не може проводити наступальні дії на окремих ділянках фронту, хоча одночасно на кількох напрямках перешкоджають колосальні втрати в живій силі та техніці, заявив Гросберг.

Він заявив, що за наявними даними розвідки Естонії, Росія вже втратила понад дві тисячі танків, а втрати іншої бронетехніки вже перевищили показник у десять тисяч. Росія не може відновлювати такі втрати за рахунок власного виробництва, але має на складах достатньо техніки для ведення війни протягом, як мінімум, всього 2023 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що серед європейських політиків дедалі більше поширюється думка про те, що українці не зможуть досягти значного успіху під час контрнаступу, оскільки російські загарбники встигли добре окопатись на окупованих територіях.

Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков розмірковує так:

“Ми всі чекаємо, коли наша армія піде у наступ і викине окупантів за межі України. Дуже хотілося б, щоб наступ почався завтра або, максимум, через тиждень. Але він настане тоді, коли для цього будуть достатні умови, ресурси та слушний момент. На яких напрямках буде наступ – ніхто з тих, хто у темі, не скаже (і це логічно). А всі спроби публічних прогнозів – це гонитва за кліками та популярністю”.

Реальні плани, підкреслює експерт виданню Коментарі, має в своєму розпорядженні мінімальну кількість людей – і у них є завдання важливіші, ніж знайти своє прізвище в новинах із сенсаційними заявами. Тим більше, наголосив Сергій Биков, що витік такої інформації може коштувати життя нашим солдатам.

 “Коли наступ розпочнеться – ми всі це побачимо, а який із напрямків виявиться основним – вирішуватиметься в оперативному порядку, виходячи із ситуації. Це, – пояснює експерт, – нормальна практика у всіх війнах”.

Водночас на війні Росії проти України втрати деяких бригад Сил спеціальних операцій РФ, спецназу, становили 95% особового складу. Були кинуті серйозні сили, які мали взяти Київ і ліквідувати українське керівництво. Окупанти зазнали невдачі, і це — серйозна втрата для РФ. Було знищено не тільки російський спецназ, а й інструкторів, які пішли за ними брати участь у так званій “СВО”. Про цесказав генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015) Віктор Ягун.

“Сили спеціальних операцій Росії, спецназ, повинні були виконувати спеціальні завдання під час першої фази активної війни. Тобто це лютий-березень 2022-го року. Частина цих підрозділів була покликана для того, щоб захопити центр Києва і, можливо, ліквідувати керівництво країни. Тому вони кинули дуже серйозні сили. Але просто не очікували настільки серйозного опору з боку України”, — зазначив в ефірі телеканалу FREEДОМ спікер.

Це дійсно дуже серйозна втрата для них, яку російські окупанти поповнюватимуть, згідно з підрахунками фахівців, щонайменше 10 років, доповнив Ягун.

Для того, щоб підготувати такого фахівця, потрібна дуже серйозна підготовка інструкторів, каже експерт.

“А в них так виходить, що інструктори пішли туди ж, куди й основна маса цих так званих спецпризначенців”, — зазначив він.