У ЗСУ відзначають, що майже все українське угрупування ПВК “Вагнер” дуже швидко закінчиться під Бахмутом. Їх масово ліквідовують на цьому напрямку.

Як розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман 24 Каналу, на піку діяльності під Бахмутом чисельність вагнерівців сягала 45 тисяч військових. Це були і мобілізовані, і в’язні – все, що змогли зібрати й кинути на фронт.

“Зараз з 45 залишилося 7 тисяч. Вважати ПВК “Вагнер” якимсь потужним угрупуванням вже неможливо. Воно існує де-юре, а де-факто – це вже не є серйозний військовий підрозділ, адже їх залишилося вкрай мало”, – переконаний військовий експерт.

Вагнерівці продовжують вдаватися до якихось дій. Загальновідомим є конфлікт їхнього ватажка Євгєнія Пригожина з міністром оборони Сєргєєм Шойгу та начальником генштабу Валєрієм Гєрасімовим.

Пригожин намагався показати, який він вдалий вояка й усе захопити. Він п’ять разів “захоплював Соледар” і доповідав про це. Це не вплинуло на Путіна, і він віддав перевагу регулярним частинам – Шойгу та Герасимову,– зауважив Гетьман.

Зараз Пригожин намагається виступати у ЗМІ, говорить, що не може зв’язатися ані з військовим, ані з політичним керівництвом. Бідкається, що вкрай потребує техніки, снарядів та набоїв. Мовляв, його просто кинули.

“Це каже про те, що Пригожин почав свою політичну кар’єру, тому що військова не вдалася. Він не зміг стати керівником російської армії. 7 тисяч вагнерівців – це буде його бойовий резерв для політичних дій всередині Росії”, – вважає Гетьман.

На його думку, через деякий час люди насилу пригадуватимуть, що таке “Вагнер”. З 2013 року компанія вела бойові дії у різних куточках світу, але сьогодні – потроху сходить нанівець.

Ба більше, на нинішньому етапі війни Збройні сили України, перебуваючи в успішній активній обороні, вирішують завдання щодо підриву обороноздатності російської армії та знищення найманців. Це необхідно, щоб забеспечити успішний контрнаступ.

Таку оцінку сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ дав генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

“Наступ — це черговий етап. Зараз етап знищення живої сили, техніки, особливо тих військових частин, які готові й наступати, й проводити якісь масштабні спеціальні операції”, — пояснив гість ефіру.

Він наголосив, що росіяни, намагаючись прорвати українську оборону, втрачають від 500 до 1 000 військових на день.

“За тиждень — близько бригади-двох, а за два місяці — вже кілька дивізій”, — коментує екскерівник Служби зовнішньої розвідки.

На його думку, оборона Бахмута з цього погляду цілком виправдана. На цьому та інших напрямках у Донецькій та Луганській областях ЗСУ неодноразово ефективно знищували і групи найманців, і елітні підрозділи російської армії.

“У перспективі, знищуючи резерви, ми, звісно, не допускаємо інших наступальних операцій ворога для захоплення Донецької та Луганської областей. І, звичайно, створюємо перспективу для того, щоб коли ми наступатимемо, уже не було ефективних, потужних, підготовлених ворожих підрозділів”, — каже Маломуж.

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки нагадав, що Путін багаторазово встановлював терміни повного захоплення Донецької та Луганської областей: 24 лютого, 1 березня, 1 квітня та інші. Реалізувати ці плани окупантам не вдається і, на думку Маломужа, не вдасться.

“Підсумок такий: ми мовчки стоїмо, виконуємо стратегічне завдання зі знищення противника, бойової техніки та боєприпасів… і створюємо умови для контрудару та підготовки стратегічних наступальних операцій”, — резюмував Микола Маломуж.