ДБР розслідує можливі факти організації незаконного переправлення через державний кордон України п’ятого президента Петро Порошенка.

Про це 6 серпня повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

В прес-службі відомства уточнили, що справа стосується відпочинку Порошенка на Мальдівах.

Зокрема, слідчі ДБР перевірять інформацію щодо незаконного переправлення Порошенка через держкордон з використанням підроблених документів.

“Буде з’ясовано можливе внесення службовими особами державних митних і прикордонних органів до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей з метою забезпечення перетину кордону”, – йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування розпочато за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 366 ККУ (службове підроблення), ч. 1 ст. 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 4 ст. 358 ККУ (використання завідомо підробленого документа).

5 серпня заступник глави адміністраціїї президента Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив в своєму Telegram-каналі, що ДБР відкрило провадження щодо Порошенка через його заяву.

Окрім того, Партнов зазначив, цитуємо:Друзі, інформую вас, що наша робота з панамським адвокатами досягла першого результату – спеціальний прокурор республіки Панама порушив кримінальну справу за ст. 254 Кримінального Кодексу Панами – злочин проти економічного порядку у вигляді відмивання злочинних доходів.

Цьому передував мій письмовий афідевіт – свідчення під присягою про те, що Порошенко і його оточення використовували Панаму для приховування злочинних доходів, активів і власності, несплати податків до українського бюджету і відмивання викрадених в української держави коштів.

Панамська влади майже місяць вивчала заяву і прийняла рішення про початок офіційних кримінальних процедур. Ми чекаємо активності Панамської влади в усіх напрямках діяльності компаній Порошенка, його банківських рахунків, торгових і комерційних операцій.

Ми точно знаємо, що його фінансові і торговельні офшорні операції проходили в найтрагічніші дні загибелі українців і після перших результатів розслідування покажемо, як і чим він торгував, коли відправляв українців на війну.

Також ми сподіваємося, що після призначення нового Генерального прокурора України міжнародні служби ГПУ на офіційному рівні звернуться з клопотанням про арешт рахунків і активів Порошенка по всьому світу.

Окрім того, як зазначив Портнов, цитуємо:

Ігор Коломойський сьогодні публічно підтвердив журналістам зустріч з Петром Порошенком. Петро Олексійович, Вам нічого не допоможе, Ви все одно будете рано чи пізно засуджені.‡агрузка...