Депутат від Слуги народу і дворазовий чемпіон світу Жан Беленюк у своєму першому великому інтерв’ю розповів журналу НВ про те, що виявилося для нього найскладнішим в роботі депутата.

«Увага ЗМІ і те, що миттєво з’явилося багато людей, які бачать в мені інструмент для досягнення своїх цілей», — відповів Беленюк.

За словами спортсмена, з початком роботи новообраної Верховної Ради до нього відразу з’явилися пропозиції в стилі: «Ось там є хороший хлопчина, йому треба допомогти». «Але я пояснюю всім, що я прийшов не „рішаловом“ займатися», — підкреслює Беленюк.

Хетйери ж, за його словами, «і не зникали».

«Я просто не читаю, що поганого про мене в коментарях пишуть, — каже срібний призер Олімпіади-2016. — У мене завдяки спорту витримка є, я колись тренувався в залі з хлопцем праворадикальних поглядів, він мене відкрито ненавидів, завжди намагався образити. Але я ігнорував, моя задача була показати результат. Зараз я став успішним спортсменом, а де він, я навіть не знаю. У політиці так само».

Окрім цього народний депутат від “Слуги народу”, дворазовий чемпіон світу з боротьби Жан Беленюк розповів, що в перший місяць своєї роботи в парламенті заробив 25 тисяч гривень і обходиться без хабарів.

За його словами, на сьогоднішній день депутатська зарплата – це основне джерело його доходу.

“Ну, ось за вересень, наприклад, отримав 25 тис. грн. Знаю, що багато що залежить від днів присутності (у Раді). Мені через тренування довелося пропускати, але я знаю колег по фракції, які і по 45 тис. грн отримали. Поєднувати тренерську діяльність, рекламні кампанії і депутатство закон не дозволяє”, – говорить Беленюк.

У той же час він зазначив, що у нього є також і заощадження, нажиті його спортивною діяльністю ще до депутатства, і підкреслює, що живе досить скромно.

Журналіст нагадав йому, що раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков говорив – 40 тисяч зарплати для депутата недостатньо, на що нардеп відповів: “Ну, я бачу, що обсяг роботи великий, але це не найменша зарплата. Ось стане краще країна жити, тоді можна і депутатам підняти зарплату”, – сказав політик-чемпіон.

Він також наголосив, що не отримував доплат у конвертах.

“Ну хоч хабар вам уже пропонували?” – запитала журналістка.

“Ні… та і не в тому я комітеті, щоб мені хабаря пропонувати”, – відповів нардеп.